Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Brytyjski dostawca ogłasza energię za „pół ceny” dla milionów klientów

W obliczu rosnących kosztów życia i ciągłej presji na domowe budżety British Gas wprowadza promocję, która może przynieść ulgę wielu gospodarstwom domowym.

Firma zdecydowała się przedłużyć swoją ofertę energii elektrycznej za pół ceny dla klientów korzystających z programu PeakSave.


Osoby zapisane do programu PeakSave Sundays mogą cieszyć się energią elektryczną za pół ceny przez pięć godzin każdego tygodnia.

Zgodnie z ogłoszeniem firmy, oferta zostanie przedłużona do końca marca.

„Świetne wiadomości dla użytkowników PeakSave! Przedłużyliśmy PeakSave Sundays. Możecie nadal cieszyć się energią elektryczną za pół ceny od 11:00 do 16:00 każdej niedzieli do 31 marca” – informuje firma.

W dodatkowym ogłoszeniu na Twitterze/X we wtorek (20 lutego), firma dodała: „Ponadto wkrótce pojawią się kolejne sposoby dla użytkowników PeakSave, by oszczędzać jeszcze więcej”.


Reakcje użytkowników na ogłoszenie British Gas o przedłużeniu oferty „pół ceny” energii dla klientów programu PeakSave były mieszane.

Niektórzy wyrazili frustrację z powodu ograniczeń, jakie niesie ze sobą kwalifikacja do programu, zwracając uwagę na fakt, że nie wszyscy mogą z niego skorzystać ze względu na typ budynku, w którym mieszkają.

Inni podkreślali potrzebę bardziej powszechnych rozwiązań, które pozwoliłyby na oszczędności dla szerszego grona odbiorców, niezależnie od ich sytuacji mieszkaniowej.

Pojawiały się również głosy krytyczne wobec obsługi klienta British Gas, z relacjami o niespełnionych obietnicach i braku odpowiedzi na zapytania.


Wśród komentarzy znalazły się także opinie, że ogrzewanie powinno być uznane za podstawowe prawo człowieka, a dostawcy energii powinni działać z minimalnym zyskiem, aby zapewnić dostępność usług dla wszystkich.

Ogólnie, choć oferta została pozytywnie odebrana przez niektórych, wielu klientów wyrażało niezadowolenie z powodu szerzej pojętej polityki cenowej i obsługi klienta firmy.

Ta inicjatywa British Gas to krok w kierunku złagodzenia obciążeń finansowych wielu gospodarstw domowych, ale reakcje klientów pokazują, że problem wysokich kosztów energii jest znacznie szerszy i wymaga kompleksowych rozwiązań.

W obecnych czasach, kiedy wiele osób zmaga się z finansami, jasne jest, że potrzebne są dalsze działania, aby zapewnić sprawiedliwe i przystępne ceny energii dla wszystkich.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Bank Anglii ogłasza ważne zmiany. Do obiegu wejdą nowe banknoty
 Czytaj następny artykuł:
Bank Anglii musi obniżyć stopy procentowe, by uniknąć pogłębienia recesji w UK