Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Zasady bagażu w Ryanair mogą kosztować podróżnych z Wielkiej Brytanii nawet 35 GBP na lotnisku

Ryanair od dawna jest znany z surowych zasad dotyczących bagażu, które dla wielu stałych podróżnych są tematem drażliwym.

Każda linia lotnicza ma swoje własne przepisy dotyczące maksymalnych rozmiarów bagażu podręcznego, ale zasady Ryanair należą do najbardziej restrykcyjnych.


Każdy pasażer rezerwujący miejsce na pokładzie samolotu Ryanair ma prawo zabrać ze sobą małą osobistą torbę podręczną bez dodatkowych opłat, pod warunkiem że zmieści się ona pod siedzeniem przed nim.

Taka torba lub plecak nie może przekraczać wymiarów 40 x 20 x 25 cm, podobnie jak ta torba z Amazona.

Niektórzy pasażerowie nadal mylą to z dopuszczalnym bagażem kabinowym Ryanair, za który należy dodatkowo zapłacić.

Dopiero dodanie opcji Priority Booking do lotu umożliwia zabranie drugiej torby kabinowej o wadze do 10 kg i wymiarach nieprzekraczających 55 x 40 x 20 cm, którą można przechowywać w schowku nad głową, jak ta torba 5 Cities z Amazona.


Opłata za tę opcję różni się w zależności od trasy, ale zazwyczaj wynosi od 6 GBP do 36 GBP w momencie rezerwacji.

Co niektórzy pasażerowie mogą nie wiedzieć, to fakt, że naruszenie surowych zasad dotyczących bagażu kabinowego Ryanair, nawet nieumyślnie, może skutkować nieoczekiwaną opłatą na lotnisku.

Zobacz też:


Według strony internetowej poświęconej wakacjom Skyscanner, jeśli personel linii lotniczej zauważy, że mała osobista torba nie spełnia wymagań dotyczących rozmiaru i nie zmieści się pod siedzeniem przed tobą, lub jeśli przyniesiesz drugą torbę do bramki, zostanie naliczona opłata do 35,99 GBP.

Strona internetowa Ryanair mówi: „Musisz ściśle przestrzegać limitu bagażu określonego w twojej rezerwacji. Jeśli twoja mała torba lub 10 kg torba kabinowa nie zmieści się w wymiarach bagażu, które są umieszczone przy każdej bramce, oznaczymy twoją torbę i umieścimy ją w luku bagażowym samolotu po opłaceniu opłaty za bagaż przy bramce. Możesz ją odebrać na karuzeli bagażowej na lotnisku docelowym”.


Pasażerowie latający z Ryanair mają również opcję zakupu dodatkowego bagażu rejestrowanego wraz z rezerwacją.

Cena za torbę o wadze 10 kg waha się od 11,99 GBP do 29,99 GBP w momencie rezerwacji, a za opcję torby o wadze 20 kg – od 18,99 GBP do 59,99 GBP, gdy opłata zostanie wniesiona z góry.

Zakup dodatkowego limitu bagażu na lotnisku w dniu podróży może kosztować o wiele więcej.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair ogłasza nowe trasy z Wielkiej Brytanii — loty już od 25 GBP
 Czytaj następny artykuł:
Lidl otwiera 12 nowych supermarketów w Wielkiej Brytanii – pełna lista lokalizacji