Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Dodatek 150 GBP na rachunki za energię w Wielkiej Brytanii. Zostało tylko kilka dni, aby się ubiegać

Gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii mają tylko kilka dni na zgłoszenie się po zniżkę w wysokości 150 funtów na rachunki za energię.

Zniżka Warm Home Discount to jednorazowa ulga odliczana od rachunku za elektryczność, realizowana między październikiem a marcem każdego roku.


Pieniądze z tej zniżki nie są wypłacane bezpośrednio, lecz są aplikowane jako kredyt na rachunku.

W większości przypadków proces ten odbywa się automatycznie, jednak tysiące gospodarstw domowych muszą złożyć wniosek o zwrot pieniędzy ze względu na sposób działania programu.

Termin składania wniosków upływa 29 lutego, co oznacza, że zainteresowane osoby powinny działać jak najszybciej.

Andy Kerr, założyciel firmy BOXT, podkreślił, że wiele osób może mieć trudności z utrzymaniem się na powierzchni w obliczu rosnących kosztów życia i rekordowo wysokich cen energii.

Przypomniał, że istnieje wiele grantów i programów wsparcia, w tym Warm Home Discount, które mogą pomóc w trudnej sytuacji finansowej.


Matt Copeland, szef polityki w organizacji charytatywnej National Energy Action (NEA), zaznaczył w rozmowie z The Sun, jak „niezbędne” jest, aby gospodarstwa domowe ubiegały się o tę pomoc.

Kto musi złożyć wniosek o Warm Home Discount do 29 lutego?

Około trzech milionów osób kwalifikuje się do otrzymania zniżki Warm Home Discount tej zimy, ale tysiące z nich muszą złożyć wniosek o wypłatę.

Dane NEA ujawniają, że 300 000 uprawnionych gospodarstw domowych o niskich dochodach nie skorzystało z rabatu w wysokości 150 funtów w ostatnim oknie płatności.


Gospodarstwa domowe, które kwalifikują się do programu, powinny otrzymać list między październikiem ubiegłego roku a początkiem stycznia tego roku.

Listy informują o kwalifikowalności do programu lub potrzebie dostarczenia dodatkowych informacji.

Jeśli konieczne jest dostarczenie dodatkowych informacji, należy zadzwonić na infolinię Warm Home Discount Scheme pod numerem 0800 030 9322 do 29 lutego.

Kto jest uprawniony do Warm Home Discount?

Aby kwalifikować się do Warm Home Discount, należy otrzymywać jedno z następujących świadczeń:

  • Income support
  • Income based jobseeker's allowance
  • Income related employment and support allowance
  • Housing benefit
  • Universal credit
  • Child tax credit
  • Working tax credits
  • Pension credit guaranteed
  • Pension credit savings credit


Jeśli nie pobierano żadnego z powyższych świadczeń 13 sierpnia 2022 roku, nie będzie się kwalifikować do programu.

Jakie inne formy pomocy na rachunki za energię są dostępne?

Jeśli nie kwalifikujesz się do Warm Home Discount, możesz być w stanie uzyskać pomoc poprzez Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych (HSF).

Ostatnia transza funduszy wynosi 842 miliony funtów i została podzielona między rady w Anglii.

Zobacz też:


Warto również sprawdzić, czy nie jesteś uprawniony do grantów od swojego dostawcy energii, jeśli masz trudności z opłaceniem rachunków. British Gas, Octopus Energy i EDF to niektóre z głównych firm oferujących pomoc.

Pamiętaj, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do świadczeń, ponieważ może to być warte tysiące funtów więcej rocznie. Możesz to zrobić, korzystając z kilku darmowych kalkulatorów online.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Najgorszy lot w życiu! Pasażerowie Ryanaira rzucają butelkami i obrzucają się wyzwiskami
 Czytaj następny artykuł:
Młodzi ludzie w UK częściej nie pracują ze względu na zły stan zdrowia niż osoby w wieku 40 lat