Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Chaos podróżniczy w Wielkanoc: strajk straży granicznej na lotnisku w Wielkiej Brytanii

W okresie wielkanocnym podróżujący mogą napotkać poważne zakłócenia, ponieważ pracownicy najbardziej ruchliwego lotniska w Wielkiej Brytanii – Heathrow – grożą strajkiem.

Ponad 600 pracowników rozważa podjęcie akcji strajkowej po tym, jak dowiedzieli się o możliwych zmianach w grafikach pracy, co wywołało ich niezadowolenie.


Strajk, jeśli do niego dojdzie, może znacząco wpłynąć na rodziny wracające z wakacji w połowie semestru wielkanocnego.

Pracownicy Heathrow, w tym strażnicy graniczni, są oburzeni planami zmiany ich harmonogramów pracy i systemu zmian, które uznają za „draconiańskie”.

Zmiany te mogłyby zmusić niektórych do szukania nowej pracy lub rezygnacji z dotychczasowych dodatków.


Fran Heathcote, sekretarz generalny Związku Służb Publicznych i Handlowych (PCSU), podkreślił jedność pracowników w oporze przeciwko tym planom, wskazując na rekrutację setek nowych członków związku w ostatnich tygodniach.

Lotnisko Heathrow zapowiedziało współpracę z personelem w celu zminimalizowania chaosu dla pasażerów, jeśli strajk się rozpocznie.

Prawnie strajk mógłby się rozpocząć najwcześniej 5 kwietnia, co stanowiłoby koszmar dla rodzin powracających z wakacji.


Strajk na Heathrow zbiega się z przyznaniem przez ministra kolejnictwa, że rząd nie jest w stanie zapewnić minimalnego poziomu usług podczas strajków kolejowych.

To oznacza, że podróżni mogą napotkać trudności nie tylko w powietrzu, ale i na ziemi, co dodatkowo komplikuje plany podróżnicze w okresie wielkanocnym.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair, Wizz Air, easyJet, Jet2, TUI i British Airways. Najnowsze zasady bagażu podręcznego
 Czytaj następny artykuł:
Cena znaczków pocztowych w Wielkiej Brytanii wzrośnie do 1,35 GBP