Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wilko otwiera nowe sklepy w Wielkiej Brytanii – pełna lista lokalizacji

Fot: Google Map
Wilko, znany i lubiany dyskont, przygotowuje się do otwarcia nowych sklepów tuż przed Wielkanocą, co jest świetną wiadomością dla wszystkich, którzy cenią sobie zakupy w dobrej cenie.

Ta popularna sieć, która zeszłego lata znalazła się w trudnej sytuacji finansowej i ogłosiła upadłość, teraz znowu wraca na brytyjskie ulice handlowe, budząc entuzjazm wśród swoich fanów.


Po ogłoszeniu zamknięcia wszystkich 400 sklepów marka zniknęła z krajobrazu handlowego, pozostawiając wielu wiernych klientów z poczuciem straty.

Jednak od grudnia 2023 roku Wilko oficjalnie powróciło, otwierając nowe sklepy i ponownie witając klientów w swoich progach.

Za tę odważną decyzję odpowiada CDS Superstores, właściciel sieci The Range i nowy operator marki Wilko, który zdecydował się na reaktywację sieci na głównych ulicach miast.

Do tej pory trzy dawne lokalizacje Wilko zostały ponownie otwarte, a teraz, tuż przed Wielkanocą, do listy dołączą kolejne dwa sklepy.


Nowe placówki zostaną otwarte 29 marca o godzinie 9:00 w St Albans (The Maltings) oraz w Rotherham (Parkgate Shopping Park).

To nie koniec dobrych wieści, ponieważ Wilko zapowiedziało również otwarcie kolejnego sklepu w Poole, w Dorset, gdzie prace mają rozpocząć się wkrótce.

Wilko obiecuje, że nowe sklepy będą jeszcze lepsze niż kiedykolwiek, oferując klientom wszystko, czego potrzebują do domu i ogrodu, a także popularne usługi, takie jak dostawa na następny dzień czy elastyczne warunki płatności.

To wszystko jest częścią planu, który ma na celu nie tylko przywrócenie marki Wilko, ale także zapewnienie priorytetu byłym pracownikom Wilko w procesie rekrutacji do nowych sklepów.


Lista nowo otwartych i planowanych do otwarcia sklepów Wilko obejmuje:
  • Plymouth, Mayflower Street (otwarty 1 grudnia 2023)
  • Exeter, Guildhall Shopping Centre (otwarty 1 grudnia 2023)
  • Luton, Arndale Centre (otwarty 8 grudnia 2023)
  • St Albans, The Maltings (otwarcie 29 marca)
  • Rotherham, Parkgate Shopping Park (otwarcie 29 marca)
  • Poole, The Dolphin Centre (data otwarcia zostanie ogłoszona wkrótce).
Alex Simpkin, dyrektor generalny Wilko, powiedział: „Początkowa reakcja na nowe sklepy była nawet lepsza, niż się spodziewaliśmy. Widzieliśmy kolejki zarówno powracających, jak i nowych klientów podczas otwarcia sklepów, a opinie dają nam pewność, której potrzebujemy, aby kontynuować nasze plany otwierania sklepów”.

Wilko ogłosiło wiadomość o zamknięciu wszystkich swoich sklepów we wrześniu 2023 roku, co zasmuciło lojalnych klientów.

Detalista upadł po tym, jak został mocno uderzony przez presje inflacyjne, konkurencję od rywali i wyzwania w łańcuchu dostaw.

Administratorzy PwC zostali wezwani, ale rozmowy z zainteresowanymi firmami nie zdołały zapewnić umowy ratunkowej dla całej firmy, a potencjalne przejęcie przez właściciela HMV, Douga Putmana, upadło.


Po upadku marki klienci byli zadowoleni, gdy dowiedzieli się, że została przejęta przez The Range w ramach umowy o wartości 5 milionów funtów, co oznaczało, że nazwa będzie kontynuowana.

Dyskont później ujawnił, że będzie sprzedawał produkty Wilko w swoich sklepach, zanim ogłosił powrót sklepów stacjonarnych.

Zobacz też:


Kilku rywali włączyło się w zakup części sklepów Wilko, w tym Poundland, który zakupił 71 sklepów.

Te miejsca zostały już otwarte. B&M również zgodziło się kupić do 51 lokalizacji w ramach umowy o wartości 13 milionów funtów i od tego czasu otworzyło kilka sklepów.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Supermarkety w Wielkiej Brytanii obniżają ceny warzyw do zaledwie 15 pensów
 Czytaj następny artykuł:
Aldi, Asda i Sainsbury’s pilnie proszą o zwrot produktów. „Nie jedz ich”