Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Miliony osób w Wielkiej Brytanii wkrótce zauważą dodatkowe 350 funtów na swoich kontach bankowych

W obliczu kryzysu kosztów utrzymania, nowy raport przygotowany przez Compare the Market przynosi mieszkańcom Wielkiej Brytanii wiadomość, która może wywołać oddech ulgi.

Firma obliczyła, że rachunki gospodarstw domowych w 2024 roku mają być średnio o 350 funtów niższe w porównaniu z poprzednim rokiem.


Jednak warto zauważyć, że są one nadal o 397 funtów wyższe niż koszty poniesione w 2022 roku.

Średni roczny koszt rachunków gospodarstwa domowego ma wynieść 5 435 funtów w kwietniu 2024 roku, co stanowi spadek z 5 785 funtów w 2023 roku.

Zobacz też:


Główną przyczyną tego spadku jest znaczące obniżenie kosztów energii w skali roku. Jednakże kilka innych rachunków gospodarstw domowych nadal rośnie z roku na rok.

Compare the Market wskazuje, że gospodarstwa domowe mogą zaoszczędzić do 779 funtów na ubezpieczeniu samochodu i domu, korzystając z ich usług.


Od kwietnia 2024 roku wiele gospodarstw domowych może płacić średnio 5 435 funtów rocznie za swoje regularne rachunki, co oznacza spadek z 5 785 funtów w ubiegłym roku.

Dodatkowo oddzielna ankieta przeprowadzona przez firmę ujawniła, że jedna na pięć osób (20%) była w stanie dokonać tylko minimalnej spłaty swojego najnowszego rachunku karty kredytowej, a mniej niż połowa (48%) regularnie spłaca całość swojego salda.

Wskazuje to na wzrost niespłaconych sald na kartach kredytowych, jako że ludzie zmagają się z kryzysem kosztów życia.


Andy Hancock, dyrektor ds. wzrostu w Compare the Market, komentuje: „Przewidywany spadek rocznych rachunków w ogóle jest rzadką dobrą wiadomością po ciągłej, długotrwałej presji na budżety gospodarstw domowych. Obniżka kosztów energii zostanie przyjęta z ulgą przez wiele gospodarstw domowych w całej Wielkiej Brytanii”.

„Jednak ważne jest, aby zauważyć, że rachunki gospodarstw domowych są nadal znacznie wyższe niż dwa lata temu. Poszukiwanie tańszych ofert na rachunki domowe pozostaje jednym z najlepszych sposobów na oszczędzanie pieniędzy”.


„Można zaoszczędzić znaczną kwotę pieniędzy, sprawdzając oferty na regularne rachunki, gdy nadchodzi czas ich odnowienia, takie jak ubezpieczenie samochodu i domu, szerokopasmowy dostęp do internetu oraz karty kredytowe”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
HMRC podaje 5 sposobów, dzięki którym można zaoszczędzić 1000 GBP przed końcem roku podatkowego
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair wydaje pilne ostrzeżenie przed opóźnieniami i zakłóceniami w podróży