Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

HMRC wydaje ważne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii

Urząd Skarbowy w Wielkiej Brytanii (HM Revenue and Customs - HMRC) ostrzegło rodziców i opiekunów, aby nie przegapili świadczenia, o które mogą się ubiegać.

Rodzice mogą ubiegać się o świadczenie Child Benefit, które może wynieść do £1,331 rocznie na dziecko.


To ważne wsparcie finansowe jest dostępne dla rodziców oraz opiekunów dzieci i młodzieży do 20 roku życia, pod warunkiem że kontynuują naukę lub szkolenie zatwierdzone przez odpowiednie instytucje.

Kto Może Skorzystać z Child Benefit?

Child Benefit przysługuje jednemu z rodziców lub opiekunów na każde dziecko.

Świadczenie to jest wypłacane aż do 16. roku życia dziecka lub do 20. roku życia, jeżeli dziecko nadal uczęszcza na kursy zatwierdzone przez państwo.


Od tego miesiąca obowiązują nowe stawki — rodzice mogą otrzymać £25.60 tygodniowo na pierwsze lub jedyne dziecko oraz £16.95 na każde kolejne dziecko.

Jak Aplikować?

Zgłoszenie o przyznanie Child Benefit można złożyć od razu po narodzinach dziecka.

HMRC zachęca do składania wniosków online, co może znacznie przyspieszyć proces przyznawania środków – pierwsza płatność może nastąpić już po trzech dniach od złożenia wniosku.


HMRC prowadzi również aktywną kampanię informacyjną na platformie X (dawniej Twitter), zachęcając nowych rodziców do nieprzegapienia możliwości uzyskania dodatkowych środków.

Przesłanie jest jasne: "Masz noworodka? Nie przegap rocznych świadczeń z Child Benefit, które mogą sięgnąć £1,331".

Uwaga na Pułap Dochodowy

Warto pamiętać, że jeśli ty lub twój partner zarabiacie rocznie £60,000 lub więcej, możecie być zobowiązani do zapłaty tzw. High Income Child Benefit Charge, co oznacza konieczność zwrotu części otrzymanych środków po zakończeniu roku podatkowego.

Do tej pory rodzice zaczynali tracić prawo do pełnego zasiłku na dziecko (Child Benefit), gdy dochód jednego z partnerów przekraczał 50 000 funtów rocznie.


Jeśli dochód jednego z partnerów przekraczał 60 000 funtów rocznie, rodzina traciła prawo do jakiegokolwiek zasiłku na dziecko.

W ramach zmian wprowadzonych w kwietniu próg dochodowy, od którego rodzice zaczynają tracić prawo do pełnego zasiłku na dziecko, zostanie podniesiony z 50 000 funtów do 60 000 funtów rocznie.

Oznacza to, że rodziny, w których dochód jednego z partnerów wynosi między 50 000 a 60 000 funtów rocznie, będą teraz uprawnione do otrzymywania pełnego zasiłku.


Ponadto górny próg dochodowy, od którego rodzice tracą prawo do jakiegokolwiek zasiłku na dziecko, został podniesiony z 60 000 funtów do 80 000 funtów rocznie.

Zobacz też:


Dzięki temu zmianie, rodziny, w których dochód jednego z partnerów wynosi między 60 000 a 80 000 funtów rocznie, będą teraz uprawnione do otrzymywania pewnej części zasiłku na dziecko, podczas gdy wcześniej nie miały do niego prawa.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany, które wpłyną na miliony pracowników
 Czytaj następny artykuł:
Aldi pilnie prosi o zwrot produktów. „Nie jedz ich”