Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ostrzeżenie dla Pasażerów Ryanair, easyJet i British Airways: Zakazane Typy Bagażu na Pokładzie

Podczas przygotowań do letnich wyjazdów za granicę, pasażerowie linii lotniczych takich jak Ryanair, easyJet i British Airways muszą pamiętać o ważnej zasadzie dotyczącej bagażu, która może wpłynąć na to, czy ich walizka zostanie przyjęta na pokład.

Każda linia lotnicza ma swoje własne ograniczenia dotyczące rozmiaru, wagi, a nawet typu walizek, które można zabrać na pokład.

Zakazane „Inteligentne Walizki”

Szczególną uwagę należy zwrócić na tzw. inteligentne walizki (smart luggage), które wyposażone są we wbudowane urządzenia elektroniczne, takie jak power bank.

Pozwalają one na ładowanie telefonów czy innych urządzeń i mogą służyć jako hotspot Wi-Fi.


Jednakże, z powodu potencjalnego ryzyka pożarowego, wiele linii lotniczych zakazuje przewożenia tego typu bagażu, zarówno w kabinie, jak i w luku bagażowym, jeśli baterie nie zostaną usunięte.

Zasady dotyczące inteligentnych walizek w poszczególnych liniach lotniczych

  • easyJet: Inteligentne walizki mogą być odprawione i umieszczone w luku, pod warunkiem wyjęcia baterii litowej/power banku i przewiezienia jej w kabinie. Baterie muszą być odłączone, a ich zaciski zabezpieczone taśmą, aby zapobiec zwarciami.
  • Ryanair: W przypadku, gdy pasażer chce wnieść na pokład smart walizkę jako bagaż podręczny, musi usunąć z niej baterię litową przed umieszczeniem torby w schowku nad głową. Bateria musi pozostać przy pasażerze przez cały czas.
  • British Airways: Jeśli bateria litowa/power bank nie może być łatwo usunięta przez klienta, walizka nie zostanie przyjęta na lot. Jeśli bateria może być łatwo wyjęta, smart bagaż jest dozwolony, pod warunkiem że moc baterii nie przekracza 100 Wh, a w niektórych przypadkach do 160 Wh (po uzyskaniu zgody).

Porady dla podróżujących z inteligentnymi walizkami

Przed podróżą warto dokładnie sprawdzić zasady przewozu smart bagażu obowiązujące w wybranej linii lotniczej oraz upewnić się, że walizka spełnia wszystkie wymagane kryteria.

Przygotowanie walizki zgodnie z wymogami linii lotniczej może zapobiec niemiłym niespodziankom na lotnisku i gwarantuje, że podróż rozpocznie się bez stresu.


Choć inteligentne walizki oferują wiele udogodnień dla podróżujących, istotne jest, aby były one zgodne z przepisami bezpieczeństwa obowiązującymi w linii lotniczej.

Przestrzeganie tych zasad nie tylko zapewni bezproblemową odprawę, ale także przyczyni się do bezpieczeństwa wszystkich pasażerów na pokładzie.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Incydent w Birmingham New Street: Tysiące pasażerów utknęło na stacjach i w pociągach
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania zainwestuje 75 miliardów funtów na obronę