Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Najtańszy supermarket w Wielkiej Brytanii. Można zaoszczędzić 31 GBP

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Which? Aldi został uznany za najtańszy supermarket w kwietniu, oferując najniższe ceny na codzienne produkty spożywcze.

Analiza porównała średnie ceny popularnych artykułów spożywczych w ośmiu największych sieciach supermarketów w Wielkiej Brytanii.


Badanie, które obejmowało listę 67 popularnych produktów, wykazało, że koszt zakupów w Aldi wyniósł średnio 112,90 funta.

Tymczasem Lidl, kolejny dyskont, był nieznacznie droższy – średnia cena zakupów wyniosła tam 115,23 funta.

Na przeciwnym końcu spektrum znajduje się Waitrose, gdzie ten sam zestaw produktów kosztował 144,13 funta – o 31,23 funta drożej niż w Aldi, co stanowi różnicę o 28%.


Lista 67 produktów obejmowała zarówno markowe produkty, jak i te z własnej marki supermarketów.

Wśród nich znalazły się m.in. groszek Birds Eye, fasolka Heinz, chleb Hovis oraz podstawowe produkty takie jak mleko i masło.

Analiza cen uwzględniała ceny promocyjne, ale nie brała pod uwagę ofert wielopakowych czy specjalnych cen dostępnych tylko dla członków programów lojalnościowych.


Badanie przeprowadzone przez Which? pokazuje, jak duże oszczędności mogą osiągnąć konsumenci, wybierając miejsce zakupów.

Ele Clark, redaktor ds. handlu w Which?, skomentowała wyniki badania: „Nasze najnowsze badanie pokazuje, że Aldi był najtańszym supermarketem w kwietniu, a Lidl znów znalazł się tuż za nim. W kontekście rosnących kosztów życia nie dziwi, że wielu ludzi wybiera dyskonty, aby zaoszczędzić, szczególnie że oszczędności mogą być znaczące”.


Dla tych, którzy chcą maksymalizować swoje oszczędności na zakupach, warto zwracać uwagę na różnice cenowe między supermarketami i planować zakupy tam, gdzie można najwięcej zaoszczędzić.

Regularne śledzenie cen, korzystanie z aplikacji do porównywania cen oraz planowanie zakupów z wyprzedzeniem to tylko kilka sposobów na zarządzanie domowym budżetem w obliczu rosnących cen żywności.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
HMRC wydaje ważne ostrzeżenie dla milionów osób w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair, Wizz Air, easyJet, Jet2, TUI i British Airways. Najnowsze zasady bagażu podręcznego