Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

DVLA rozważa zmiany w regulacjach dotyczących starych samochodów w Wielkiej Brytanii

Departament Pojazdów i Kierowców (DVLA) w Wielkiej Brytanii zapoczątkował proces konsultacji publicznych dotyczący znaczących zmian w regulacjach, które nie uległy zmianie od lat 80.

Obecne przepisy, dotyczące przede wszystkim ochrony i renowacji klasycznych oraz historycznych pojazdów, mogą zostać dostosowane do nowoczesnych technologii i potrzeb współczesnych użytkowników.


Minister Transportu, Mark Harper, podkreślił potrzebę aktualizacji przepisów związanych z ochroną klasycznych samochodów, aby dostosować je do współczesnych technologii.

Ministerstwo Transportu szuka sposobów na zachowanie tych pojazdów dla przyszłych pokoleń. W tym celu zaprasza do współpracy zarówno miłośników starych samochodów, jak i specjalistów od restauracji pojazdów.

Jednym z głównych aspektów konsultacji jest potrzeba adaptacji przepisów do nowoczesnych technologii, które umożliwiają renowacje oraz przebudowy, w tym konwersje pojazdów na napęd elektryczny.


Julie Lennard, dyrektor generalna DVLA, zaznaczyła, że aktualizacja polityk i procesów rejestracji tych pojazdów ma na celu ułatwienie życia użytkownikom oraz zachęcenie entuzjastów do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem w ramach konsultacji.

Obecnie każdy, kto przekształca starsze auto na napęd elektryczny, musi ponownie zarejestrować pojazd.

W zależności od zakresu przeprowadzonych prac, przekształcone auto elektryczne może być klasyfikowane jako pojazd odbudowany lub radykalnie zmodyfikowany, co wymaga spełnienia nowoczesnych standardów bezpieczeństwa i przejścia przez szereg kontroli i przepisów.


Osoby zainteresowane uczestnictwem w konsultacjach mogą wyrazić swoje opinie za pośrednictwem specjalnie przygotowanej strony internetowej rządu.

Opinie można przesyłać do 23:59 dnia 4 lipca. To okazja dla wszystkich zainteresowanych, by wpłynąć na przyszłe przepisy dotyczące klasycznych i historycznych pojazdów, a także tych, które zostały przekształcone na napęd elektryczny.

Inicjatywa DVLA stanowi ważny krok w dostosowywaniu przepisów motoryzacyjnych do szybko zmieniających się technologii i oczekiwań społecznych.


Zachęcając do publicznych konsultacji, DVLA stawia na inkluzję i korzystanie z doświadczenia zarówno profesjonalistów, jak i pasjonatów, co może przynieść korzystne zmiany w regulacjach dotyczących zabytkowych pojazdów w Wielkiej Brytanii.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania oficjalnie wychodzi z recesji. Gospodarka wraca do wzrostu
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair, Tui, Jet2 i easyJet — Najnowsze zasady dotyczące wnoszenia jedzenia w bagażu podręcznym