Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Rodzice ukarani grzywną 2000 GBP za wakacje dzieci w trakcie roku szkolnego, ale nadal zaoszczędzili 3200 GBP

Rodzice z Derbyshire w Wielkiej Brytanii zostali ukarani grzywną w wysokości 2000 GBP za zabranie swoich dzieci na wakacje w trakcie roku szkolnego, jednak twierdzą, że dzięki temu i tak zaoszczędzili 3200 funtów.

Jak podaje Birmingham Live, Rebekah i Dale postanowili zabrać swoich synów, Jacoba (8 lat) i Olivera (7 lat), do Universal Studios w Orlando poza sezonem wakacyjnym, co znacząco obniżyło koszty podróży.


Decyzja o podróży poza sezonem była podyktowana przede wszystkim względami finansowymi.

Rodzina zauważyła, że wyjazd w trakcie ferii szkolnych byłby znacznie droższy, sięgając nawet £7,000.

Dzięki wyborowi mniej popularnego terminu udało im się zredukować koszty do około £1,800.

Pomimo nałożonej grzywny, rodzina i tak zaoszczędziła £3,200, co stanowiło istotny argument dla Rebekah i Dale'a.


Za zabranie dzieci ze szkoły bez odpowiedniego zezwolenia, Rebekah i Dale zostali ukarani przez Radę Hrabstwa Derbyshire.

Otrzymali oni grzywnę w wysokości £60 za każde dziecko na początku, która wzrosła do £120, a następnie, z powodu nieuiszczenia opłaty na czas, suma ta wzrosła do £1,000 za każde dziecko. Łącznie grzywna wyniosła £2,000, co poważnie obciążyło budżet rodziny.

Rebekah i Dale nie żałują swojego wyboru, mimo finansowych konsekwencji. Podkreślają, że czas spędzony razem jako rodzina jest bezcenny i że w obliczu problemów zdrowotnych Dale'a, związanych z PTSD po nagłej śmierci jego brata, wyjazd ten był konieczny dla ich dobrostanu.

Rebekah wskazuje również na brak spójności w egzekwowaniu przepisów, zwracając uwagę, że niektórzy rodzice unikają kar, mimo podobnych działań.


Grzywna w wysokości £2,000 mocno wpłynęła na finanse rodziny. Rebekah przyznaje, że wpłynęło to na ich możliwości budżetowe w okresie świątecznym oraz na codzienne wydatki.

Planowane jest spłacenie grzywny w ratach, co jednak wiąże się z dodatkowymi obawami o przyszłe możliwości kredytowe rodziny.

Rebekah apeluje o bardziej sprawiedliwe i zrozumiałe podejście do rodziców w podobnych sytuacjach.

Zwraca uwagę na konieczność uwzględnienia indywidualnych okoliczności i większej elastyczności w egzekwowaniu przepisów dotyczących nieobecności dzieci w szkołach.


W jej opinii obecny system jest zbyt rygorystyczny i nie bierze pod uwagę specyficznych potrzeb i sytuacji rodzin.

Przypadek Rebekah i Dale'a nie jest odosobniony. W Wielkiej Brytanii coraz więcej rodziców decyduje się na wakacje poza sezonem szkolnym ze względu na wysokie ceny podróży w trakcie ferii.

Zobacz też:


W rezultacie liczba nałożonych kar za nieautoryzowane nieobecności dzieci w szkołach rośnie.

Wielu rodziców argumentuje, że system karania jest niesprawiedliwy, zwłaszcza wobec tych, którzy mają ograniczone możliwości finansowe.


Debata na temat wakacji w trakcie roku szkolnego budzi również szersze pytania o wartości edukacyjne i elastyczność systemu oświaty.

Zwolennicy surowych przepisów twierdzą, że regularna obecność w szkole jest kluczowa dla postępów edukacyjnych dzieci.

Z drugiej strony, wielu rodziców uważa, że krótkie nieobecności, zwłaszcza w młodszych klasach, nie mają znaczącego wpływu na naukę, a wspólne wakacje mogą przynieść wiele korzyści rodzinnych i emocjonalnych.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Duży bank wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii planujących podróże
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania przygotowuje się na historyczną falę upałów