Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tragedia w szpitalach NHS: ciała zmarłych pozostawione do rozkładu z powodu braku przestrzeni mroźniczej

Brytyjski system opieki zdrowotnej, NHS, zmaga się z poważnymi problemami dotyczącymi przechowywania ciał zmarłych pacjentów.

Inspektorzy ostrzegają, że z powodu braku odpowiednich miejsc do przechowywania i niewystarczającej liczby zamrażarek, ciała są pozostawiane do rozkładu.


Problem ten jest symptomem głębszych zaniedbań infrastrukturalnych i kadrowych w NHS, które mają bezpośredni wpływ na jakość opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii.

Oficjalne wytyczne HTA nakazują, aby ciała były przenoszone do zamrożonego magazynu po 30 dniach w lodówkach lub wcześniej, w zależności od stanu ciała.

Jednak inspektorzy stwierdzili, że z powodu braku miejsca te zasady nie zawsze są przestrzegane.

W jednym z przypadków w Leeds General Infirmary w zeszłym roku inspektorzy odkryli ciało, które było przechowywane przez 70 dni bez przeniesienia do mroźni, mimo że zostało zwolnione przez koronera.


Ciało to wykazywało oznaki rozkładu i miało zabrudzone całuny. Kolejne ciało, które było przechowywane przez 47 dni, również nie zostało przeniesione do mroźni, mimo że zostało zwolnione przez koronera, i wykazywało oznaki rozkładu.

Inspektorzy stwierdzili również, że w niektórych szpitalach nie ma harmonogramu czyszczenia pomieszczeń przechowalni ciał.

Na przykład w Royal Blackburn Hospital w 2022 roku inspektorzy odkryli dwa ciała w zaawansowanym stanie rozkładu, ponieważ nie zostały przeniesione do mroźni na czas.

W King's College Hospital w Londynie inspektorzy stwierdzili "krytyczne" niedociągnięcia w 2022 roku, gdzie warunki przechowywania ciał były pleśnią i zainfekowane. Kilka ciał było przechowywanych w lodówkach przez ponad 30 dni, wykazując oznaki pogorszenia stanu.


Dr Magnus Harrison, główny lekarz w Leeds Teaching Hospitals NHS Trust, przyznał, że w tej instytucji doszło do nieodpowiednich praktyk.

W odpowiedzi na raport inspektorów wprowadzono ulepszone systemy, w tym lepszą komunikację z koronerem i odpowiednimi partnerami, aby zapewnić, że takie sytuacje nie powtórzą się w przyszłości.

Rzeczniczka King's College Hospital NHS Foundation Trust poinformowała, że po inspekcji HTA w 2022 roku znacznie zwiększono wielkość przechowalni ciał.

Podobnie, rzeczniczka Oxford University Hospitals stwierdziła, że pewne pogorszenie stanu ciał w lodówkach jest powszechne, ale szpital zawsze dba o godne traktowanie pacjentów, również po śmierci.


Raporty inspektorów HTA jasno wskazują na potrzebę pilnych działań w szpitalach NHS w celu poprawy warunków przechowywania ciał zmarłych pacjentów.

Władze NHS muszą podjąć wszelkie możliwe kroki, aby zwiększyć liczbę mroźni oraz poprawić standardy przechowywania ciał.

Tylko w ten sposób można zapewnić godne traktowanie zmarłych oraz zminimalizować ryzyko sanitarno-epidemiologiczne.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Trzy duże banki w Wielkiej Brytanii obniżają oprocentowanie kredytów hipotecznych
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania wprowadza nowe regulacje: Opłaty za energię spadną tej zimy