Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair zakazuje lotów hałaśliwym brytyjskim turystom, po incydencie na pokładzie

Ryanair zakazał lotów grupie „hałaśliwych” brytyjskich turystów po skandalicznym incydencie na pokładzie samolotu lecącego na Teneryfę.

Pasażerowie ci, będący pod wpływem alkoholu, pili alkohol zakupiony w strefie bezcłowej i obrażali innych podróżnych, co doprowadziło do interwencji załogi i wezwania policji.


Grupa trzech mężczyzn i dwóch kobiet z Liverpoolu w Wielkiej Brytanii, choć nie podróżowała razem, zajmowała miejsca z tyłu samolotu FR4346 lecącego na Teneryfę.

Od momentu startu samolotu grupa otworzyła butelkę alkoholu zakupioną w strefie bezcłowej i zaczęła pić bezpośrednio z butelki.

Personel Ryanair, który rywalizuje z liniami takimi jak Jet2, TUI, Easyjet, Wizz Air i British Airways, interweniował, prosząc pasażerów o uspokojenie się. Jednak ich prośby zostały zignorowane.

Sytuacja pogorszyła się, gdy grupa zaczęła angażować dwie kobiety siedzące za nimi, rozdając alkohol.


Inni pasażerowie prosili ich o umiarkowanie w języku, zwłaszcza w obecności dzieci i powrót na swoje miejsca, ponieważ ich zachowanie powodowało zakłócenia.

W pewnym momencie pilot był zmuszony zwrócić się do grupy przez system nagłaśniający samolotu, ostrzegając, że w przypadku dalszych problemów lądowanie odbędzie się w Lizbonie, gdzie zostaną wyproszeni z samolotu i będą musieli samodzielnie dotrzeć do Teneryfy lub wrócić do domu.

Po przylocie na lotnisko Teneryfa Południe, pilot Ryanair poprosił o asystę policji na płycie lotniska.


Hiszpańska policja weszła na pokład samolotu i aresztowała wszystkich pięciu niesfornych podróżnych, konfiskując ich paszporty. Pilot zakazał również grupie powrotu do Wielkiej Brytanii z tą linią lotniczą.

Decyzja Ryanair o zakazaniu lotów dla tej grupy brytyjskich turystów jest jasnym sygnałem, że linie lotnicze nie będą tolerować zachowań, które zakłócają bezpieczeństwo i komfort innych pasażerów.

Podróżni powinni pamiętać, że przestrzeganie zasad na pokładzie samolotu jest niezbędne do zapewnienia bezpiecznego i przyjemnego lotu dla wszystkich.

Incydent na pokładzie samolotu Ryanair lecącego na Teneryfę przypomina o konieczności zachowania odpowiedniego zachowania podczas podróży.


Linie lotnicze podejmują zdecydowane kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu swoich pasażerów, a osoby łamiące zasady mogą liczyć się z poważnymi konsekwencjami, w tym z zakazem dalszych lotów.

Podróżując, zawsze warto pamiętać o szacunku dla innych pasażerów i personelu pokładowego, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i zapewnić sobie i innym spokojną podróż.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Inflacja w Wielkiej Brytanii spada do najniższego poziomu od 3 lat: Co to oznacza dla twoich pieniędzy
 Czytaj następny artykuł:
Lotnisko w Wielkiej Brytanii wydaje ważne ostrzeżenie dla pasażerów