Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Największy supermarket w Wielkiej Brytanii uruchamia program „Dzieci jedzą za darmo”

Znana brytyjska sieć supermarketów Tesco ponownie uruchamia swój popularny program „Dzieci jedzą za darmo” w swoich 317 kawiarniach w całej Wielkiej Brytanii, tuż przed majowymi feriami szkolnymi.

Podczas trwania przerwy w połowie semestru w maju, kawiarnie Tesco będą oferować darmowy zestaw posiłków dla dzieci, które obejmują gorący posiłek, śniadanie lub zestaw „Pick ‘n’ Mix” z każdym zakupem dokonanym przez dorosłego.


Wystarczy, że przy kasie pokażą swoją kartę Clubcard lub aplikację Clubcard. Koszt zakupu dla dorosłego zaczyna się już od 60 pensów.

Wcześniej popularnymi pozycjami w menu były m.in. fasolka lub awokado na toście, paluszki rybne, pieczone kawałki kurczaka czy kanapki.

Gorące dania główne zawierają również porcję warzyw, a zestaw „Pick ‘n’ Mix” obejmuje kawałek świeżego owoca i dwie przekąski, co zapewnia zdrowe i sycące posiłki dla dzieci od śniadania aż do kolacji.

Claire De Silva, dyrektor ds. społeczności w Tesco, powiedziała: „Wiemy, że niektórzy rodzice martwią się o dodatkowe koszty, jakie mogą przynieść ferie szkolne. Oferowanie darmowych posiłków to jeden ze sposobów, w jaki możemy wspierać rodziny w tym czasie i pomagać dzieciom w zdrowym starcie”.

W 2023 roku Tesco zapewniło ponad 440 000 darmowych posiłków dla dzieci i rodzin podczas ferii szkolnych.


W ubiegłym roku Tesco również wprowadziło program „Stronger Starts”, który obejmował granty w wysokości 5 milionów funtów we współpracy z Groundwork UK.

Celem programu jest zapewnienie dzieciom w całej Wielkiej Brytanii lepszego startu w życie poprzez zdrową żywność i aktywności wspierające ich zdrowie fizyczne i psychiczne, takie jak kluby śniadaniowe czy przekąski oraz sprzęt do zdrowych aktywności.

Klienci mogą wspierać lokalne szkoły i grupy dziecięce, wrzucając niebieskie żetony Tesco otrzymane przy kasie do odpowiednich skrzynek do głosowania.

Aby pomóc w pokryciu kosztów ferii, klienci mogą również wymieniać swoje vouchery Clubcard na nagrody Tesco Reward Partners, w tym na ulubione miejsca rodzinne takie jak Pizza Express i Cineworld.


Inne formy wsparcia dla rodziców

Rodzice lub opiekunowie, którzy mają trudności finansowe, mogą ubiegać się o vouchery na zakupy spożywcze o wartości do 225 funtów, aby pomóc w kosztach żywności.

Wsparcie jest dostępne poprzez program Household Support Fund (HSF), który został przedłużony do września 2024 roku.


Każda rada gminy otrzymuje różne kwoty finansowania w zależności od wielkości obszaru, populacji i potrzeb.

Warto sprawdzić, jakie wsparcie jest dostępne w lokalnej radzie, aby upewnić się, że otrzymuje się wszystkie dostępne formy pomocy.

Jak zaoszczędzić na zakupach spożywczych

Istnieje wiele sposobów na oszczędzanie podczas zakupów spożywczych. Można szukać produktów oznaczonych żółtymi lub czerwonymi naklejkami, które pokazują obniżki cen.

Jeśli żywność jest świeża, warto zjeść ją szybko lub zamrozić na później. Sporządzanie listy zakupów również może pomóc w uniknięciu impulsywnych zakupów.


Zakup produktów marek własnych może przynieść znaczne oszczędności w skali roku. Wiele supermarketów prowadzi programy sprzedaży krzywych warzyw i owoców po niższych cenach.

Na przykład Lidl oferuje pudełka z 5 kg owoców i warzyw za jedyne 1,50 funta w ramach programu Waste Not.


Osoby o niskich dochodach mogą również uzyskać do 442 funtów rocznie w formie voucherów Healthy Start na zakupy spożywcze.

Wiele rad gminnych oferuje również vouchery na zakupy spożywcze w ramach programu Household Support Fund.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Ostrzeżenie przed podróżą do Hiszpanii. MSZ wymaga posiadania 93 GBP na każdy dzień pobytu Brytyjczyków
 Czytaj następny artykuł:
Wolał zniszczyć walizkę, niż zapłacić 59,83 GBP za nadbagaż w Ryanair