Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą zostać ukarani grzywną 5000 GBP za łamanie mało znanej zasady

Zbliżające się lato skłania wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii do spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu i rozpoczęcia różnych prac remontowych.

Jednak niemal połowa z nich (48%) nie zdaje sobie sprawy z obowiązujących przepisów dotyczących hałasu domowego, które mogą skutkować grzywnami nawet do 5000 funtów za łamanie zasady „od 8 do 13” w soboty.


Według brytyjskiego prawa poziom hałasu musi być utrzymany na minimalnym poziomie w godzinach od 23:00 do 7:00.

Dotyczy to odtwarzania głośnej muzyki, organizowania imprez, szczekania psów, hałasu pojazdów oraz maszyn, takich jak kosiarki do trawy i pralki - podaje Birmingham Live.

Chociaż nie ma określonych przepisów regulujących prace związane z majsterkowaniem, istnieją przepisy ograniczające hałas związany z pracami budowlanymi w godzinach od 8:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 13:00 w soboty oraz całkowity zakaz głośnych prac w niedziele.

Nieprzestrzeganie tych przepisów może skutkować wydaniem nakazu redukcji hałasu, a jego ignorowanie może prowadzić do postawienia przed sądem i nałożenia grzywny do 5000 funtów.


Eksperci z Toolstation ostrzegają, że „zakłócanie” to nie tylko hałas, ale też takie zakłócenia jak zanieczyszczenie powietrza lub światła, które „nieuzasadnione i znacznie zakłóca korzystanie lub cieszenie się domem, lub inną posesją lub jest prawdopodobne, że zaszkodzi zdrowiu jednostki”.

Nieprzestrzeganie tych norm może skutkować wydaniem ostrzeżenia. Jeśli osoba nie zastosuje się do ostrzeżenia bez uzasadnionej przyczyny, rady gminy mogą wydać nakaz zapłaty grzywny do 110 funtów dla domów 500 funtów dla licencjonowanych lokali.

Mogą również postawić ją przed sądem, jeśli nie wystawią nakazu zapłaty grzywny lub jeśli osoba odpowiedzialna nie zapłaci grzywny w terminie.


W przypadku skazania grzywna może wynieść do 5000 funtów dla domów i nieograniczoną kwotę dla licencjonowanych lokali oraz usunięcie wszelkiego sprzętu generującego hałas, takiego jak głośniki.

Przepisy dotyczące hałasu są ważnym elementem utrzymania spokoju i harmonii w społecznościach.

Zobacz też:


Wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy, warto pamiętać o tych zasadach i dostosować swoje działania, aby unikać potencjalnych kar.

Przestrzeganie przepisów dotyczących hałasu nie tylko chroni przed grzywnami, ale także przyczynia się do zachowania dobrych relacji z sąsiadami i dbania o komfort życia w lokalnej społeczności.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Najbardziej niebezpieczne miejsca w Birmingham: 154 przypadki dźgnięć nożem w ciągu 4 miesięcy
 Czytaj następny artykuł:
Ostrzeżenie przed podróżą do Hiszpanii. MSZ wymaga posiadania 93 GBP na każdy dzień pobytu Brytyjczyków