Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ważne ostrzeżenie dla kierowców w Anglii. Grozi im mandat 100 GBP i 3 punkty karne

Kierowcy w Anglii zostali ostrzeżeni przed rozpowszechnionym mitem dotyczącym ograniczeń prędkości, który może skutkować mandatami i punktami karnymi.

Wielu kierowców wierzy, że mogą przekroczyć limit prędkości o 10% i uniknąć konsekwencji, jednakże jest to błędne przekonanie — podaje Birmingham Live.


Reguła „10 procent plus 2 mph”

Przez lata kierowcy uważali, że mogą przekroczyć limit prędkości o 10%, co pozwalało im jechać z prędkością 35 mph w strefach z ograniczeniem do 30 mph.

Ta popularna zasada „10 procent plus 2 mph” sugeruje, że istnieje pewna tolerancja dla przekroczeń prędkości.

Andrew Jervis, CEO ClickMechanic, podkreśla: „Przekraczanie prędkości kosztuje życie i nie powinno być nigdy zachęcane, niezależnie od tego, czy można za to otrzymać mandat, czy nie. Limity prędkości nie są arbitralnymi liczbami; są starannie określane na podstawie takich czynników jak projekt drogi, natężenie ruchu i aktywność pieszych”.


Panujące błędne przekonanie o 10-procentowej tolerancji może nie tylko skutkować mandatami i punktami karnymi, ale także prowadzić do śmiertelnych wypadków drogowych.

„Jako użytkownicy dróg wszyscy mamy obowiązek jeździć z rozwagą, aby zapewnić bezpieczeństwo na naszych drogach” – dodaje Jervis.

Mityczna zasada wynika z wytycznych dotyczących egzekwowania ograniczeń prędkości wydanych przez Stowarzyszenie Szefów Policji.

„W każdym przypadku zasada 10 procent jest jedynie wytyczną dla sił policyjnych, a nie regułą dla obywateli” – wyjaśnia Jervis.


Reguła uwzględniała fakt, że radary prędkości używane przez policję nie są zawsze w 100% dokładne.

Minimalna kara za przekroczenie prędkości to mandat w wysokości 100 funtów i 3 punkty karne dodane do prawa jazdy.

Kierowcy mogą zostać zdyskwalifikowani z prowadzenia pojazdów, jeśli w ciągu 3 lat zgromadzą 12 lub więcej punktów karnych.


Rząd udostępnia narzędzie online, które pozwala sprawdzić historię punktów karnych na prawie jazdy.

Kierowcy w Anglii muszą pamiętać, że popularna zasada dotycząca przekraczania limitów prędkości jest tylko wytyczną dla policji, a nie regułą, której mogą przestrzegać bez obaw o konsekwencje. Przekraczanie prędkości nie tylko naraża na mandaty i punkty karne, ale również zwiększa ryzyko wypadków drogowych. Ważne jest, aby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym użytkownikom dróg.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjski bank rozdaje pieniądze dla swoich klientów. Każdy otrzyma po 100 GBP
 Czytaj następny artykuł:
Polski konsulat w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat dotyczący paszportów