Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

MSZ wydaje ostrzeżenie dla podróżnych z Wielkiej Brytanii: Nowe zasady na granicy i wymóg posiadania 31 GBP na dzień pobytu

Brytyjski Departament Spraw Zagranicznych wydał ostrzeżenie dla turystów planujących wyjazd do Włoch, aby przygotowali się na dodatkowe kontrole graniczne.

Włoskie służby graniczne mogą wymagać od turystów okazania dowodów dotyczących ich planów wakacyjnych, aby upewnić się, że nie przekroczą dozwolonego limitu bezwizowego pobytu.


Oprócz ważnego paszportu przyjezdni mogą zostać poproszeni o okazanie potwierdzenia rezerwacji zakwaterowania, takiego jak e-mail z potwierdzeniem rezerwacji hotelu, oraz biletu powrotnego lub na dalszą podróż.

Podróżni mogą również zostać poproszeni o przedstawienie dowodu ubezpieczenia na czas podróży lub wykazanie się wystarczającymi środkami finansowymi na pokrycie kosztów pobytu.

Zgodnie z informacjami włoskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, turyści mogą być zobowiązani do udowodnienia „dostępności środków finansowych” na pokrycie kosztów pobytu – w formie gotówki, gwarancji bankowych, polis ubezpieczeniowych lub weksli.


Strona internetowa Ministerstwa informuje, że dzienna stawka na osobę wymagana od podróżnych wjeżdżających do Włoch wynosi 36,67 euro – co odpowiada 31,22 funta dziennie.

Warto zauważyć, że kwota ta różni się w zależności od długości pobytu i jest niższa dla osób podróżujących w grupach.

Na przykład turyści podróżujący w grupie dwóch, lub więcej osób na tygodniowe wakacje będą musieli udowodnić, że posiadają 26,33 euro dziennie, jeśli zostaną o to poproszeni.

Należy pamiętać, że nie wszyscy turyści przyjeżdżający do Włoch będą musieli przedstawiać dowody na posiadanie środków finansowych, jednak strona Ministerstwa Spraw Zagranicznych ostrzega: „Jeśli obcokrajowcy nie będą w stanie udowodnić dostępności niezbędnych środków, spotkają się z odmową wjazdu przez władze graniczne”.


Brytyjski Departament Spraw Zagranicznych również udostępnił następujące wskazówki: „Na włoskiej granicy możesz zostać poproszony o okazanie dowodu zakwaterowania, na przykład potwierdzenia rezerwacji hotelu lub dowodu adresu, jeśli odwiedzasz własną nieruchomość (na przykład drugi dom), okazanie dowodu ubezpieczenia podróżnego, przedstawienie biletu powrotnego lub na dalszą podróż [lub] udowodnienie posiadania wystarczających środków na pokrycie kosztów pobytu. Minimalna wymagana kwota zależy od rodzaju zakwaterowania”.

Departament Spraw Zagranicznych zaktualizował swoje zalecenia dotyczące bezpieczeństwa dla Brytyjczyków wybierających się na wakacje do Włoch, dodając informacje na temat aktywnych wulkanów na południu kraju.

Zobacz też:


Ostrzeżenie brzmi: „Na południu Włoch znajduje się kilka aktywnych wulkanów. Krajowy plan awaryjny został zaktualizowany dla Wezuwiusza oraz Pól Flegrejskich, obszaru, który pozostaje aktywny i doświadczył wstrząsów w 2024 roku. Przeczytaj, co robić w przypadku erupcji wulkanu i postępuj zgodnie z instrukcjami lokalnych władz”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Osiem mało znanych sposobów, dzięki którym można otrzymać do 4000 GBP na rachunki za energię w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
DWP wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii