Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pół miliona osób w UK pozbawionych zasiłku Child Benefit. HRMC wydaje oświadczenie

Około pół miliona osób zostało pozbawionych zasiłku na dziecko z powodu problemów technicznych w HMRC.

Władze podatkowe poinformowały, że problem z przetwarzaniem części płatności spowodował, że około 30% zaplanowanych na poniedziałek płatności nie zostało zrealizowanych i zostanie wypłaconych dopiero w środę.


Wielu rodziców wyraziło swoje niezadowolenie na mediach społecznościowych, informując, że brak pieniędzy uniemożliwił im zakup jedzenia lub opłacenie biletów autobusowych dla dzieci.

HMRC, które zarządza płatnościami z tytułu zasiłku na dziecko, zapewnia, że każdy, kto poniósł straty finansowe, może ubiegać się o rekompensatę.

Od kwietnia rodzice mogą ubiegać się o 25,60 £ tygodniowo na jedno dziecko oraz 16,95 £ na każde kolejne dziecko.

Osoby zarabiające do 60 000 £ rocznie mogą ubiegać się o pełny zasiłek. Przy dochodach powyżej 80 000 £ zasiłek zostaje całkowicie wycofany.


Płatności, które zazwyczaj są realizowane co cztery tygodnie, trafiają na konto w poniedziałki lub wtorki. Czasami pojawiają się na kontach już w weekend.

Laura, matka jednego dziecka z Sussex, powiedziała BBC, że zauważyła brak płatności i martwiła się przez cały weekend.

Potrzebuje tych pieniędzy na opłaty za licencję telewizyjną i zajęcia szkolne córki, musiała pożyczyć pieniądze od ojca, aby przetrwać tydzień.

„Dziś rano o 2:30 sprawdzałam swoje konto bankowe – nie było żadnej komunikacji od HMRC, która ostrzegłaby nas lub poinformowała, co dalej robić, to była gra w zgadywanie”.


Rodzice mogą ubiegać się o zasiłek na dziecko, jeśli są odpowiedzialni za wychowanie dziecka poniżej 16 roku życia, lub poniżej 20 roku życia, jeśli dziecko kontynuuje naukę w zatwierdzonej placówce edukacyjnej lub szkoleniowej.

Tylko jeden rodzic otrzymuje płatność na każde dziecko, ale nie ma ograniczeń co do liczby dzieci, na które można ubiegać się o zasiłek.

Osoby dotknięte problemami technicznymi mogą złożyć skargę online. Zaleca się zachowanie wszelkich dowodów, takich jak paragony lub zrzuty ekranu, które można dołączyć do skargi, jeśli chce się ubiegać o rekompensatę.


HMRC przeprosiło za opóźnione płatności i zaznaczyło, że rozumie „niepokój i trudności, jakie to mogło spowodować”. Rzecznik powiedział: „Naprawiliśmy już problem i wprowadzamy środki zapobiegające jego powtórzeniu się”.

„Dotknięci klienci otrzymają teraz swoje płatności w środę rano. Każdy, kto poniósł bezpośrednie straty finansowe z powodu opóźnionej płatności, może ubiegać się o rekompensatę, wypełniając nasz formularz skarg online”.

Zobacz też:


Dodano, że płatności zaplanowane na wtorek zostaną zrealizowane na czas.

Od sierpnia zasiłki na dziecko otrzymuje 6,91 miliona rodzin.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair, Wizz Air, easyJet, Jet2, TUI i British Airways. Aktualne zasady bagażu podręcznego.
 Czytaj następny artykuł:
Ważne ostrzeżenie dla użytkowników Androida. Te aplikacje mogą kraść dane bankowe