Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pasażerowie Ryanair, Jet2, TUI i Easyjet muszą zapłacić nawet 213 GBP za parkowanie na lotnisku

Opłaty za parkowanie na lotniskach w Wielkiej Brytanii mogą być niezwykle zróżnicowane, co wpływa na koszty podróży pasażerów.

Analiza przeprowadzona przez MyVoucherCodes ujawniła, które lotniska mają najwyższe opłaty za parkowanie, a pasażerowie linii lotniczych takich jak Easyjet, TUI, Jet2 i Ryanair muszą liczyć się z dodatkowymi kosztami jeszcze przed wejściem do terminalu odlotów.


W badaniu przeanalizowano ceny parkingów na 29 lotniskach w Wielkiej Brytanii dla dwutygodniowego pobytu w okresie letnim.

Najtańsze okazało się lotnisko Newquay, gdzie za dwa tygodnie parkowania zapłacimy tylko 54,48 funta — podaje Birmingham Live.

Z kolei na lotnisku London City za ten sam okres trzeba zapłacić aż 213,14 funta.

Martyn James, ekspert ds. praw konsumentów, wyjaśnił: „Dla wielu osób opłaty za parkowanie na lotnisku są nieuniknione, biorąc pod uwagę odległość do lotniska i wygórowane ceny taksówek, zwłaszcza jeśli lot jest opóźniony. Dlatego to badanie jest niezwykle cenne przy wyborze lotniska, z którego warto lecieć. Traktuj opłaty za parkowanie jako dodatkowy koszt podróży i możesz stwierdzić, że warto pojechać trochę dalej, aby zaoszczędzić dużo pieniędzy”.


Różnice w cenach

Rzecznik lotniska London City powiedział: „Podczas gdy dane z tego badania opierają się na dwutygodniowych pobytach, większość pasażerów korzysta z naszego parkingu średnio przez cztery dni lub mniej. Ceny parkingu na krótkie pobyty na lotnisku London City są zgodne z innymi londyńskimi lotniskami, a pasażerowie mogą zaoszczędzić do 30%, rezerwując co najmniej miesiąc wcześniej”.

Rod Dennis z RAC dodał: „Różnice w cenach za parkowanie między różnymi lotniskami są dość zaskakujące. Ważne jest również, aby być świadomym, że koszty mogą się znacznie różnić w tym samym lotnisku w zależności od tygodnia”.


Darmowe opcje parkowania

Lotnisko Birmingham oferuje darmowy parking w strefie „premium set down” przez pierwsze 10 minut. Jest to 10-minutowy spacer od terminalu.

Z kolei na lotnisku East Midlands parking „Long-stay 2” jest darmowy przez pierwszą godzinę, a do terminalu trzeba przejść 15 minut.


Opłaty za parkowanie mogą znacząco wpłynąć na koszty podróży, dlatego warto dokładnie sprawdzić ceny na różnych lotniskach i rozważyć wcześniejszą rezerwację, aby zaoszczędzić pieniądze.

Pasażerowie linii lotniczych takich jak Jet2, TUI, Easyjet i Ryanair powinni zwracać uwagę na te koszty przy planowaniu swoich podróży.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Popularna linia lotnicza ogłasza nową trasę z Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
30 milionów kierowców w Anglii narażonych na grzywny po ujawnieniu ich danych przez DVLA