Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair odwołuje kolejne loty. EasyJet i British Airways również zmuszone do anulowania niektórych połączeń

Podróżni z Wielkiej Brytanii muszą się przygotować na opóźnienia, ponieważ kilka linii lotniczych w tym Ryanair odwołało loty z powodu aktywności wulkanicznej na południu Włoch.

Wulkaniczne popioły po erupcji Etny pokrywają pasy startowe na lotnisku w Katanii, co uniemożliwia lądowanie i starty samolotów.


Według włoskich linii lotniczych ITA, lotnisko w Katanii jest obecnie zamknięte, a wznowienie lotów planowane jest na godzinę 15:00.

Loty EasyJet między Katanią a lotniskiem Luton zostały przekierowane, a pasażerowie zostali poinformowani, że będą musieli wrócić do domu z Palermo, co oznacza czterogodzinną podróż samochodem.

Loty Ryanair z Luton oraz British Airways z Gatwick również są dotknięte tymi zmianami.


Ryanair zaleca pasażerom, aby monitorowali aplikację Ryanair w celu uzyskania najnowszych informacji o lotach.

„Przepraszamy wszelkich niedogodności spowodowanych przez erupcję wulkanu. Jest to poza naszą kontrolą i dotyczy wszystkich linii lotniczych operujących loty do i z Katanii w piątek, 5 lipca” – zapewnia irlandzka linia lotnicza,

Etna była wyjątkowo aktywna w ciągu ostatnich kilku dni, wystrzeliwując lawę w niebo, a popiół sięgał prawie trzech mil wysokości.

Drugi, mniejszy wulkan, Stromboli, położony na północnym wybrzeżu, również wybuchł, powodując wypływ lawy do Morza Śródziemnego.


Opóźnienia mogą się jeszcze wydłużyć, ponieważ włoska agencja ochrony cywilnej wydała czerwony alert dla Stromboli i ostrzegła, że sytuacja może się pogorszyć.

Zgodnie z europejskimi przepisami dotyczącymi praw pasażerów lotniczych, podróżni, których loty zostały odwołane, powinni być przewiezieni do swojego ostatecznego celu na alternatywnym locie tak szybko, jak to możliwe.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair wydaje pilne ostrzenie dla podróżnych o poważnych opóźnieniach lotów
 Czytaj następny artykuł:
MSZ wydaje pilne ostrzeżenie dotyczące podróży do unijnego kraju. Uwaga na odwołane loty