Wiadomości
Alkohol będzie droższy i słabszy
Rząd Wielkiej Brytanii podejmuje walkę z pijaństwem, zmniejszając liczbę procentów w alkoholu, a także podnosząc jego cenę.
Jak informuje nas "The Daily Telegraph", rząd Wielkiej Brytanii planuje przekonać producentów, by produkowali słabsze niż dotychczas napoje wyskokowe.
Rządzący zdają sobie sprawę, że ich zamiary mogą być trudne do osiągnięcia, dlatego chcą jednocześnie wprowadzić podatek naliczany od liczby jednostek alkoholu zawartych w drinku. Oznacza to, że im mocniejszy drink, tym wyższa jego cena.
- Władze Wielkiej Brytanii planują także podwyższyć cło na alkohol sprowadzany z zagranicy. Gdyby na przykład ustalono opłatę w wysokości 50 pensów za jednostkę alkoholu, można by dzięki temu ocalić życie 10 tys. osób rocznie – relacjonuje magazyn.
Źródło: wiadomosci24.pl
sobota, 18 lutego 2012 14:00
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Siedmiolatek zapytał kolegę o kolor skóry, uznano go za rasistę | Czytaj następny artykuł: Parada św. Patryka w Birmingham |
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza finansową rewolucję. Pracownicy stracą tysiące…
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla podróżnych. Od lutego 2026 …
Wielka Brytania ogłasza duże zmiany w Budżecie 2025. Co czeka mieszkańcó…
Wielka Brytania zmaga się z rosnącą liczbą osób na zasiłkach. Eksperci o…
Wielka Brytania podnosi minimalne wynagrodzenie. Osoby powyżej 21 lat ot…
Wielka Brytania wprowadza ogromną zmianę dla kierowców elektryków: zapła…
Miliony pracowników w Wielkiej Brytanii otrzymają nawet 1500 GBP podwyżk…






