Wiadomości
9-15 maj 2012 Tournee ZAKOPOWER po Wielkiej Brytanii
Zespół ZAKOPOWER już raz odwiedził Wyspy Brytyjskie w 2010 roku w Queen Elizabeth Hall w Southbank Centre, gdzie górale całkowicie zawojowali londyńską publiczność. Po tak spektakularnym przyjęciu zespół postanowił odwiedzić Wielką Brytanię ponownie, tym razem na dłużej, poszerzając tournee o kilka innych miast brytyjskich. Fani ZAKOPOWER ucieszą się na wiadomość, że zespół już w maju odwiedzi Edynburg, Glasgow, Birmingham, Londyn, Bristol oraz Bournemouth.

Jak się można domyślić, zespół powstał w Zakopanem, stąd też jego nazwa - Zakopower. Założycielem zespołu jest jego lider, skrzypek i wokalista Sebastian Karpiel-Bułecka, który gra również na tradycyjnych, podhalańskich dudach.
Zakopower to zespół, który na wskroś nowoczesny sposób korzysta z tradycji muzycznych podhalańskich górali. Ich muzyka wymyka sie próbom wszelkich klasyfikacji. Inspirowana tradycją skalnego Podhala równie mocno oparta jest na estetyce rockowej, zapożycza z tradycji jazzu i punka jak też czerpie z różnorodnych nurtów etnicznych. Końcowy rezultat to prawdziwe unikalne, mocne i autentyczne brzmienie – żywiołowe, zaraźliwe i błyskawicznie rozpoznawalne. Grupa jest jedynym polskim zespołem o korzeniach rockowo-etnicznych, która nie boi się sięgania do tradycji, ani korzystania z nowoczesnych aranżacji, a nawet wprowadzania motywów obcych kulturowo.
Kiedy?
9 maj 2012 Edynburg
10 maj 2012 Glasgow
12 maj 2012 Birmingham
13 maj 2012 Londyn
14 maj 2012 Bristol
15 maj 2012 Bournemouth
Gdzie?
9 maj 2012 - godz. 19.00
HMV Picture House
31 Lothian Road
Edinburgh EH1 2DJ
10 maj 2012 Glasgow - godz. 20.00
O2 ABC Glasgow
300 Sauchiehall
Glasgow G2 3JA
12 maj 2012 Birmingham - godz. 19.00
HMV Institute
78 Digbeth High Street
Digbeth
Birmingham B5 6DY
13 maj 2012 Londyn - godz. 20.00
HMV Forum
9-17 Highgate Road
Kentish Town
London NW5 1JY
14 maj 2012 Bristol - godz. 20.00
O2 Academy Bristol
Frogmore Street
Boscombe
Bristol BS1 5NA
15 maj 2012 Bournemouth - godz. 20.00
O2 Academy Bournemouth
570 Christchurch Road
Boscombe
Bournemouth BH1 4BH
Bilety:
£25.00 przedsprzedaż, £29.00 w dniu koncertu
Oficjalna strona trasy koncertowej:
www.zakopower.co.uk
Sprzedaż online:
HMV Tickets http://www.hmvtickets.com/events/5134
Ticketmaster http://www.ticketmaster.co.uk/
TicketWeb http://www.ticketweb.co.uk/
SeeTickets http://www.seetickets.com/Tour/ZAKOPOWER
Sprzedaż stacjonarna:
http://zakopower.co.uk/index.php/pl/sprzedaz-stacjonarna
piątek, 16 marca 2012 07:47
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Bank Anglii wprowadza największe zmiany od 50 lat. Banknoty £5, £10, £20…
Brytyjski supermarket, który chciał pokonać Aldi, teraz najdroższy. Podw…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii tracą ponad 500 GBP na swoich kont…
Wielka Brytania wprowadza ogromną zmianę w mundurkach szkolnych. Eksperc…
Duża sieć komórkowa w Wielkiej Brytanii przywraca darmowy roaming dla mi…
Wielka Brytania obniża rachunki za energię — 129 GBP mniej dla milionów …
Ryanair odwołuje 170 lotów. Linia lotnicza wydaje ostrzeżenie dla pasaże…