Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Koniec lotów z Coventry do Gdańska

Tania linia lotnicza Wizz Air likwiduje połączenia Gdańsk - Bournemouth i Gdańsk - Coventry. Ostatnie rejsy na tych trasach zaplanowano 13 maja 2008 roku. Przewoźnik informuje, że ma to związek z inwestycjami na Ukrainie.
 

Obie trasy Wizz Air uruchomił zaledwie 15 marca 2008 roku. Po dwóch miesiącach lotów węgierska linia postanowiła, że likwiduje połączenia. Ma to związek z ogłoszonym niedawno otwarciem bazy na Ukrainie. Od 11 lipca 2008 roku spółka Wizz Air Ukraina rozpocznie loty z lotniska Kijów Borispol. Łącznie u naszych wschodnich sąsiadów linia będzie obsługiwała siedem tras, w tym pięć z Kijowa. - Wzrost cen paliwa zmusił Wizz Air do ponownego rozpatrzenia tych nowo uruchomionych tras. Zamiast tego skoncentrujemy się na ukraińskich trasach - powiedziała Natasa Kazmer z Wizz Air.

To kolejne połączenia jakie Gdańsk stracił w ostatnich miesiącach. Z trzech tras na Wyspy Brytyjskie zrezygnowała tania linia easyJet. Wcześniej inny przewoźnik - Centralwings - poinformował, że mimo wcześniejszych zapowiedzi nie otworzy swojej bazy w Rębiechowie. Dodatkowo polska linia poważnie zredukowała liczbę istniejących połączeń.

Źródło www.latajznami.pl

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Liga piłki nożnej - wyniki i kolejka
 Czytaj następny artykuł:
Liga Amatorskiej Piłki Nożnej "6 -a-side"