Wiadomości
Policja wprowadza system podziału osób zaginionych
Każdego roku ginie około 327.000 osób z czego dwie trzecie to dzieci. Większość z nich znajduje się w przeciągu 24 godzin. Od kwietnia zostanie wprowadzony nowy system podziału osób zaginionych na „nieobecnych” i zaginionych. Za “nieobecnych” będą uważane osoby, które nie są w miejscu, w jakim były oczekiwane przez osobę zgłaszająca – zgłoszenie te będzie monitorowane, natomiast dla osób uznanych za “zaginione” zostanie wczesne dochodzenie.
Przewodniczący Stowarzyszenia Komendantów Policji (ACPO), Pat Geenty, powiedział: “Czasami kiedy mamy bardzo ważne wezwanie brakuje osób do pracy, gdyż inni funkcjonariusze zostali wezwani do przypadków, które nie stwarzają nikomu zagrożenia. Kiedy zaginie małe dziecko pierwsze godziny poszukiwań są bardzo istotne.
Wiele zgłoszeń mam z domów dziecka, gdzie nastolatki regularnie opuszczają miejsce pobytu. Takie sprawy będą traktowane jako “nieobecność”, zajmie się tym koordynator, który będzie współpracował z opiekunami, aby przerwać ten cykl I poprawić ochronne młodych ludzi”.
środa, 20 marca 2013 16:15
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Birmingham jednym z najbardziej zakorkowanych miast w UK | Czytaj następny artykuł: Pierwszy dzień wiosny |
Gorące Tematy
Wielka Brytania przygotowuje się na „śnieżną bombę”. Prognozy wskazują n…
Wielka Brytania przygotowuje się na trzydniowe śnieżyce. Atak zimy może …
Polacy masowo opuszczają Wielką Brytanię. Powroty do ojczyzny napędzają …
Birmingham wstrzymuje odbiór śmieci. Pracownicy agencyjni dołączają do s…
Miliony klientów sieci komórkowych w UK mogą otrzymać do 104 GBP. Ruszył…
Policja w Birmingham przejęła największą plantację marihuany wartą 9,5 m…
Wielka Brytania ostrzega wszystkich posiadaczy numeru National Insurance…






