Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Najbliższe wydarzenia

Najbliższe wydarzeniaKilka informacji o tym co się wydarzy w najbliższych dniach: Co roczny Bonfire Night odbędzie się 5 listopada w Pype Hayes Park Erdington. Impreza rozpocznie się o godzinie 19:00 i potrwa do 22:00. Pokaz sztucznych ogni zacznie się o godzinie 20:00. Dojazd autobusami 28 i 67.
5 listopada 1605 roku dokonano nieudanej próby zabójstwa króla Anglii i Szkocji Jakuba I. Zamachowcy zdołali umieścić w pomieszczeniu znajdującym się bezpośrednio pod Izbą Lordów 36 beczek wypełnionych prochem. Gdyby intryga się powiodła, eksplozja mogłaby zmieść wszystko w promieniu kilometra. Na ślad spisku naprowadzili straż królewską sami zamachowcy, wysyłając do katolickich parlamentarzystów listy ostrzegające przed przychodzeniem na uroczyste otwarcie obrad parlamentu. Rocznicę zamachu Brytyjczycy obchodzą niezwykle hucznie. W pierwszy weekend listopada niebo nad stolicą Wielkiej Brytanii rozświetla niezliczona ilość sztucznych ogni. Oprócz mini pokazów organizowanych w wielu miejscach odbywają się również prawdziwie profesjonalne i zapierające dech w piersiach widowiska.

Frankfurt Christmas Market. Kolejny już przedświąteczny niemiecki market zawita do Birmingham  13 listopada i potrwa do 23 grudnia. Jak co roku będzie się znajdował w centrum miasta na Victoria Square i New Street w godzinach  10:00 - 22:00.

Miejsce 1000 drobiazgów z drewna lub szkła, gdzie można znaleźć niezwykły prezent na gwiazdkę, ozdoby choinkowe lub po prostu zakosztować niemieckich przysmaków. A tych, co niemiara: różnorodne pączki, precle, bakalie, czekolady, pieczone kasztany lub kiełbaski. Nie tylko najeść się, ale również napić gorącego piwa lub wina na świeżym powietrzu.


Christmas Lights Switch On. 8 listopada o godzinie 19:30 zabłysną pierwsze świąteczne światła. Wydarzenie odbędzie się w centrum miasta w Millennium Point.


-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Gdzie szukać pomocy po polsku?
 Czytaj następny artykuł:
Swojski ponglish