Wiadomości
Koniec z przedterminowymi zwolnieniami pedofili i terrorystów
Minister przyznał, że to skandaliczne, by naprawdę groźni bandyci byli wypuszczani na wolność po odbyciu zaledwie połowy zasądzonej kary, niezależnie od ich więziennego zachowania i postępów w resocjalizacji. Rząd ma teraz sprzyjać tylko tym, którzy rzeczywiście zamierzają zacząć żyć w zgodzie z poszanowaniem prawa. Politycy chcą jednocześnie pokazać kryminalistom niezainteresowanym poprawą, że na uchylenie pozostałej części wyroku trzeba sobie zasłużyć.
Zgodnie z nowymi przepisami, które zostaną przedstawione w przyszłym roku, prawo do zwolnienia warunkowego będzie przysługiwać jedynie tym skazanym, którzy wykazali się podczas odsiadki dobrym zachowaniem i zostali uznani za gotowych do powrotu do życia w społeczeństwie. O losie osadzonych decydować ma niezależna komórka - Parole Board.
Zdecydowana większość skazanych, w tym gwałcicieli, była do tej pory wypuszczana po odbyciu zaledwie połowy wyroku. Po zaledwie kilku latach odsiadki wracali na brytyjskie ulice. Dzięki zmianie prawa na automatyczne wcześniejsze zwolnienia nie będą już więcej mogli liczyć pedofile, terroryści oraz osoby podżegające do aktów terrorystycznych za granicą, a także recydywiści, winni takich występków jak np. ciężkie pobicia.
Grayling liczy na to, że reforma systemu więziennictwa wpłynie na ograniczenie przypadków ciężkiego pogwałcenia prawa.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Ojciec podejrzany o zabicie niemowlęcia | Czytaj następny artykuł: Rekordowa sprzedaż w Poundland |
Gorące Tematy
Mieszkasz w Wielkiej Brytanii? Polska oferuje nawet 2,37 mln zł dla powr…
Ryanair przywraca dwie utracone trasy z Wielkiej Brytanii do Polski i og…
Home Office zapłaci 3000 GBP za dobrowolny powrót z UK do Polski. Kwota …
Dzieci urodzone w Wielkiej Brytanii mogą zostać deportowane. Rząd zapowi…
Co zrobić, gdy ktoś zablokuje twój podjazd? Brytyjska policja wyjaśnia z…
„Pracować się nie opłaca”. Brytyjka od sześciu lat na Universal Credit t…
Ryanair ogłasza nową trasę z Wielkiej Brytanii do Polski






