Wiadomości
Ceny domów nadal idą w górę

Ceny nieruchomości pną się w górę i tendencja ta utrzyma się w 2014r. Wiara w rynek jest najwyższa od dekady.
Ceny nieruchomości pną się w górę i tendencja ta utrzyma się w 2014r. Wiara w rynek jest najwyższa od dekady.60% rzeczoznawców przewiduje, że ceny domów będą raczej rosnąć niż maleć w najbliższych trzech miesiącach. Po raz pierwszy od 1999r. tak wielu z nich zapowiada podwyżki – ma to związek z jednej strony z wyjściem z kryzysu, a z drugiej zaś z niewystarczającą podażą. Stowarzyszenie rzeczoznawców majątkowych Royal Institution of Chatered Surveyors ostrzega, że jeżeli liczba dostępnych nieruchomości pozostanie tak niska, to ceny domów i wysokości czynszów będą jeszcze bardziej poza zasięgiem zwykłych, przeciętnych ludzi.
W ciągu ostatnich trzech miesięcy (do końca listopada) przeciętnie sprzedawano 20 nieruchomości przypadających na jednego rzeczoznawcę, w porównaniu do 15 sprzedaży w analogicznym okresie poprzedniego roku. Po raz piąty z rzędu każdy region UK zanotował podwyżki cen domów.
Shelter ostrzega, że coraz częściej podstawowi pracownicy jak pielęgniarki czy nauczyciele muszą mieszkać wiele mil od miast, w których pracują. Organizacja wzywa do podjęcia działań, dzięki którym powstanie więcej nowych domów.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Skazano mężczyznę, który zaatakował ciężarną, byłą dziewczynę | Czytaj następny artykuł: Powstają sklepy dla osób o niskim dochodzie |
Gorące Tematy

Wielka Brytania: fala upałów potrwa dłużej. Met Office podało dokładny t…

Aldi wprowadza do sprzedaży tani klimatyzator za 15 GBP

Wielka Brytania ma poważny problem z migrantami. Zniknęło ponad 50 tys. …

Tajemnicze zaginięcie Polki w Wielkiej Brytanii. Rodzina błaga o pomoc

Zakaz podlewania ogrodów w Wielkiej Brytanii. Pierwszy dostawca wprowadz…

8 niezwykłych plaż w Wielkiej Brytanii, które warto odwiedzić latem

Wielka Brytania rozprawia się z benefitami – oszuści stracą prawo jazdy