Wiadomości
Ponad jedna czwarta bezdomnych w Londynie pochodzi z Europy Wschodniej
| Fot:Daily Mail |
28% londyńskich bezdomnych to obywatele z Polski, Rumunii, Litwy, Łotwy, Węgier, Słowacji, Bułgarii, Estonii, Słowenii i Czech. Od 2010r. liczba bezdomnych wzrosła o 37%, a Wielka Brytania zmaga się z problemem braku tanich mieszkań.
Oficjalne dane potwierdzają, że liczba bezdomnych w Anglii zwiększyła się o jedną trzecią w ciągu ostatnich trzech lat. Prawie jedna czwarta z nich to imigranci z krajów Europy Wschodniej, które dołączyły do UE w ciągu ostatniej dekady.28% londyńskich bezdomnych to obywatele z Polski, Rumunii, Litwy, Łotwy, Węgier, Słowacji, Bułgarii, Estonii, Słowenii i Czech. Od 2010r. liczba bezdomnych wzrosła o 37%, a Wielka Brytania zmaga się z problemem braku tanich mieszkań.
Podane liczby wzmagają obawy dotyczące Rumunów i Bułgarów, którzy od początku roku mogą korzystać z brytyjskich zasiłków. Nawet brak zalania rynku przez mieszkańców tych dwóch państw, – przed którym wielu ostrzegało pod koniec roku – nie zmienił ich postrzegania przez społeczeństwo. W kilku prestiżowych dzielnicach miasta pojawiają się obozy bezdomnych, którzy utrzymują się z żebrania i kradzieży, a to nie ociepla wizerunku imigrantów.
Problem polskich bezdomnych stał się tak poważny, że jedna z organizacji charytatywnych z Londynu przygotowała w tamtym roku film po polsku, w którym ostrzega przed przyjeżdżaniem do UK bez pracy i oszczędności. W filmie pojawia się także aktor, który odgrywa rolę Polaka tracącego pracę, stającego się bezdomnym i brutalnie pobitym na ulicy.
Zanim Wyjedziesz - Brytyjski rząd ostrzega Polaków
Największy regionalny wzrost liczby bezdomnych dotyczy East Midlands i South East, które szczególnie mocno odczuły zwiększenie kosztów mieszkania.
Ostatnia aktualizacja: środa, 26 lutego 2014 13:10
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Policja rozpoczęła śledztwo w sprawie strzelaniny w Stechford | Czytaj następny artykuł: Morderca skazany na cztery lata więzienia – "To żart!" |
Gorące Tematy

Wielka Brytania: Alarm i nagły powrót samolotu Ryanair. Linia lotnicza w…

Wielka Brytania wprowadza limit opłat u weterynarzy. Właściciele zwierzą…

Wielka Brytania zmienia zasady dla kont bankowych. Nowe prawo od 28 kwie…

Ryanair, Wizz Air, easyJet, Jet2 i TUI. Najnowsze zasady bagażu podręczn…

Nowy obowiązek podatkowy w Wielkiej Brytanii coraz bliżej. HMRC ostrzega…

Zmiana czasu w Wielkiej Brytanii. Kiedy przestawiamy zegarki w 2026 roku…

Wielka Brytania: Czynsze biją rekordy i pochłaniają coraz większą część …
