Wiadomości
Palili zwłoki, by ogrzać szpitale

Skandal na Wyspach Brytyjskich. Jak donosi telewizja Channel 4, kilkanaście szpitali ogrzewało swoje budynki spalając odpady kliniczne, w tym ciała zmarłych w wyniku aborcji albo poronień dzieci.
Skandal na Wyspach Brytyjskich. Jak donosi telewizja Channel 4, kilkanaście szpitali ogrzewało swoje budynki spalając odpady kliniczne, w tym ciała zmarłych w wyniku aborcji albo poronień dzieci.Do palenia ciał przyznało się na razie 12 szpitali, ale z relacji brytyjskiej telewizji wynika, że może ich być nawet 30. Liczbę spalonych razem ze szpitalnymi odpadami zwłok szacuje się na ponad 15 tysięcy w ciągu ostatnich dwóch lat.
Po ujawnieniu tych informacji brytyjski resort zdrowia wydał natychmiastowy zakaz kontynuowania takich praktyk.
Dziennikarskie śledztwo wykazało też, że szpitale nie informowały ani nie konsultowały z rodzicami tego, co robią z ciałami noworodków.
Wśród placówek, które przyznały się do palenia zwłok są najlepsze szpitale w Wielkiej Brytanii. Na razie nie wiadomo czy ministerstwo planuje wyciągnąć wobec tych placówek jakiekolwiek konsekwencje.
Źródło:radioszczecin.pl
Data utworzenia: wtorek, 25 marca 2014 06:47
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Policjanci z Polski wspomogą West Midlands Police | Czytaj następny artykuł: "Nikt nie przeżył" Histeria i łzy po informacji o losach zaginionego boeinga |
Gorące Tematy

Wielka Brytania: fala upałów potrwa dłużej. Met Office podało dokładny t…

Czy Wielką Brytanię czekają kolejne fale upałów? Eksperci mają niepokoją…

Aldi wprowadza do sprzedaży tani klimatyzator za 15 GBP

Wielka Brytania ma poważny problem z migrantami. Zniknęło ponad 50 tys. …

Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają średnio 473 GBP z HMRC

Wielka Brytania rozprawia się z benefitami – oszuści stracą prawo jazdy

Pilny komunikat dla klientów supermarketów w Wielkiej Brytanii. Wycofano…