Wiadomości
Pierwsza ofiara świńskiej grypy na Wyspach
Mieszkanka Szkocji jest pierwszą śmiertelną ofiarą grypy A/H1N1 w Europie - wynika z doniesień z Wielkiej Brytanii. Mimo to, lekarze podkreślają w dalszym ciągu, że grypa obecnie stanowi niewielkie zagrożenie dla ludzi.
Mieszkanka Szkocji jest pierwszą śmiertelną ofiarą grypy A/H1N1 w Europie - wynika z doniesień z Wielkiej Brytanii. Mimo to, lekarze podkreślają w dalszym ciągu, że grypa obecnie stanowi niewielkie zagrożenie dla ludzi.
Rząd Szkocji potwierdził, że zgon nastąpił w szpitalu w miejscowości Paisley niedaleko Glasgow. Ofiarą miała być zarażona wirusem H1N1 38-letnia kobieta, która zmarła tuż po urodzeniu dziecka.
W ubiegłym tygodniu Światowa Organizacja Zdrowia wprowadziła szósty, najwyższy stopień zagrożenia pandemią grypy. Eksperci WHO podkreślają jednak, że oficjalna pandemia jest jedynie potwierdzeniem szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa, i że nowa grypa w większości przypadków przebiega bardzo łagodnie.
Zdaniem brytyjskiego wirusologa, profesora Johna Oxforda, wirus AH1N1 nie jest bardziej zjadliwy od wirusów zwykłej sezonowej grypy. Sytuacja może się pogorszyć jesienią, ale wtedy będzie już szczepionka.
Do tej pory potwierdzono prawie 30 tysięcy zachorowań w 74 krajach. Zmarło 145 osób.
Żródło : polskieradio.pl
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Ryanair uruchamia nowe trasy z Wielkiej Brytanii. Wśród nich połączenie …
Pilne ostrzeżenie dla podróżnych z Wielkiej Brytanii. Nowe przepisy od p…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają dodatek 150 GBP do rachu…
DWP wypłaca dodatek 811 GBP miesięcznie, niezależnie od dochodów
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wezwani do przygotowania zestawów przetrwan…
Przestoje w Jaguar Land Rover. Pracownicy zmuszeni do składania wniosków…
Zakupy spożywcze w Wielkiej Brytanii coraz droższe. Dane ONS pokazują sk…