Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Sąd odbiera małżeństwu dzieci i oddaje je do adopcji parze gejów.

Sąd w Kent postanowił odebrać słowackiemu małżeństwu, pochodzenia romskiego, dwójkę ich synów i oddać ich do adopcji parze gejów. Mimo protestów rodziców sąd utrzymał wyrok - podaje bbc.co.uk.

Sąd zarzucił rodzicom zaniedbywanie dzieci, pozostawianie dwulatka i czterolatka, samych w domu oraz używanie przemocy fizycznej wobec nich. Ojciec przyznał, że zdarzało mu się czasem bić chłopców i że czasami były brudne i zaniedbane.

Według sądu dzieci powinny trafić do adopcji dla ich własnego dobra a adopcja powinna być przeprowadzana w sposób bardzo delikatny. Rodzice jednak twierdzili, że oddanie dzieci parze gejów, wpłynie negatywnie na psychikę chłopców ze wglądu na różnice kulturowe i religijne. Zarówno ich katolicka wiara, jak społeczeństwo romskie potępiają homoseksualizm i nie uznają małżeństw homoseksualnych.

"Jeśli kiedykolwiek dzieci zechcą odnaleźć nas, lub swoje rodzeństwo, to odkryją, jak bardzo różni się nasza kultura i sposób życia od tego, w jakim oni zostali wychowani. Może spowodować u nich wielki wstrząs, cierpienie i konflikt wewnętrzny, przez co mogą nastawić się przeciwko przybranym rodzicom." - mówili rodzice w sądzie

Rodzice zdecydowali się na wniesienie sprawy do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Niestety jej rozpatrzenie może trwać miesiącami.

Parę wspiera m.in. Lucie Boddington, działaczka słowackiej organizacji charytatywnej. Ma ona nadzieję, że słowacki rząd zaangażuje się w sprawę i doprowadzi do jej szybkiego rozwiązania.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Policjanci nie zdają testów sprawnościowych
 Czytaj następny artykuł:
Polacy pobierają najwięcej zasiłku