Wiadomości
Tony Blair: Imigracja nie zmniejsza szans zatrudnienia Brytyjczyków
Tony Blair został oskarżony o "zadziwiającą arogancję”, ponieważ stwierdził, że masowa imigracja nie zmniejsza szans zatrudnienia bezrobotnych Brytyjczyków.

Były premier rozpoczął atak na Nigela Farage i UKIP mówiąc, że politycy wrodzy imigracji są winni afirmacji przykrych uprzedzeń. Są też winni wprowadzenia w błąd opinii publicznej, dając wrażenie, że przyjazd imigrantów z Polski i innych krajów zmniejszy ich szanse na rynku pracy.
Według Blaira prawda, jest taka, że brytyjska klasa robotnicza i bezrobotna młodzież maja problemy z zatrudnieniem przez brak wykształcenia i umiejętności. Mówienie im, że ich problemy się rozwiążą, jeśli w Wielkiej Brytanii będzie pracować mniej Polaków jest oszustwem, które zamiast rozwiązać ich problem, może doprowadzić do piętnowania nieprzyjemnych sytuacji w stosunku do imigrantów.
Dlatego zamiast obwiniania imigrantów powinno się zapewnić edukację i zdobywanie umiejętności dających bezrobotnym możliwość sprostania wyzwaniom świata i pokonywania ich.
Wypowiedzi Blaira skrytykował konserwatysta Douglas Carswell, który oskarża byłego premiera o "zadziwiającą arogancję”, i twierdzi, że imigracja wygląda zupełnie inaczej, jeśli ktoś mieszka w pozłacanym pałacu centrum Londynu a inaczej, jeśli małym domku w Essex.
środa, 04 czerwca 2014 08:25
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii
Wielka Brytania wprowadza nowe zasady dla osób z pre-settled status. Now…
Brytyjski bank wprowadza duże zmiany, które dotkną miliony mieszkańców W…
Bank Anglii planuje obniżki stóp procentowych — co to oznacza dla Twojeg…
Anglia wprowadza zakaz używania węży ogrodowych w większości regionów — …
Wielka Brytania dopłaci 3 750 GBP do zakupu elektrycznego samochodu
Dwóch mężczyzn, którzy ścięli słynne drzewo w Wielkiej Brytanii, skazany…