Wiadomości
7 lat więzienia za zmuszanie do małżeństwa
Rząd chce w ten sposób wysłać wszystkim mocną wiadomość, że rodzicom nie wolno zmuszać dzieci do poślubienia kogoś brew ich woli. Dotychczas sądy mogły wyłącznie zabraniać tego procederu w sposób cywilny. Posłowie uważają, że dzięki nowym przepisom potencjalne ofiary będą czuły się pewniej i poproszą władze o pomoc. Prawo będzie chronić zarówno te osoby, które są zmuszane by poślubić kogoś na terenie Anglii i Walii, jak i za granicą.
W zeszłym roku Forced Marriage Unit interweniowało w 1.302 przypadkach, które objęły osoby z 74 różnych państw. 82% stanowiły kobiety, 18% mężczyźni, a 15% dzieci w wieku poniżej 15 roku życia. Najwięcej przypadków dotyczyło Pakistańczyków – 43%, Hindusów – 11% i imigrantów z Bangladeszu – 10%.
Ostatnia aktualizacja: czwartek, 19 czerwca 2014 10:20
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Dopalacze zawierają nielegalne narkotyki | Czytaj następny artykuł: NHS to najlepsza służba zdrowia na świecie |
Gorące Tematy

Wielka Brytania: 4-letni chłopiec uprowadzony z parku. Policja prowadzi …

38°C w Wielkiej Brytanii. Czy szkoły zostaną zamknięte z powodu upałów?

38°C w Wielkiej Brytanii. Czy podczas fali upałów można odmówić pracy?

To miasteczko uznano za jedno z najlepszych miejsc do życia w Wielkiej B…

Pilne: Czerwony alert przed upałami w Wielkiej Brytanii. Zagrożenie dla …

Wielką Brytanię czeka potężna fala upałów. Temperatura sięgnie nawet 37 …

Nawet 40°C w Wielkiej Brytanii. Dlaczego taki upał jest bardziej uciążli…