Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Anglia odpada z World Cup, rośnie liczba przypadków przemocy domowej

Poruszające wideo pokazuje, jak o jedną trzecią wzrosła liczba przypadków przemocy domowej, gdy Anglia odpadła z World Cup.

W filmiku, który na YouTube obejrzało już ponad 400 tysięcy osób, kobieta z niepokojem ogląda mecz. W klipie pojawia się informacja, że po odpadnięciu Anglii z mistrzostw, przemoc domowa zwiększyła się o 38%. Dane pochodzą z badania przeprowadzonego przez University of Lancaster przeprowadzonego na mieszkańcach Lansachire. Obserwacje potwierdziły też, że przemoc zwiększa się o 26%, kiedy drużyna przegrywa lub osiąga remis.

Wymowne motto klipu brzmi: „Nikt nie chce wygranej Anglii tak mocno jak kobiety”. Lektor spokojnym głosem wyjaśnia, że chociaż tego typu badania nad związkiem przemocy domowej z World Cup są nowatorskie, to nie można lekceważyć ich wyniku. Pogoda robi się ładniejsza, konsumuje się więcej alkoholu, emocje są rozbudzone – ale nic nie jest wymówką do używania przemocy. Twórcy filmiku wzywają teraz wszystkich – indywidualne osoby oraz organizatorów World Cup, do podjęcia wspólnej akcji „No excuses” („Bez wymówek”).Woman's reaction to England World Cup knockout
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania o krok bliżej wyjścia z UE
 Czytaj następny artykuł:
Lidl stworzy 2.500 miejsc pracy