Wiadomości
"Chcę uzbierać £40 tysięcy z zasiłków"
Yonn Lazer, 36-latek z małej wioski Argetoaia w południowej Rumunii chce zdobyć, z zasiłków w UK, £40 tysięcy dla swojej rodziny.
 Yonn Lazer, 36-latek z małej wioski Argetoaia w południowej Rumunii chce zdobyć, z zasiłków w UK, £40 tysięcy dla swojej rodziny. - podaje Daily Mail.
Yonn Lazer, 36-latek z małej wioski Argetoaia w południowej Rumunii chce zdobyć, z zasiłków w UK, £40 tysięcy dla swojej rodziny. - podaje Daily Mail.Lazer przeprowadził się do Londynu i teraz, po pół rocznym pobycie, jest w stanie wysyłać swojej żonie i trójce dzieci £800 tygodniowo. Ma ambitny plan – dzięki benefitom chce uzbierać £40 tysięcy. Według niego to możliwe, ponieważ dostęp do zasiłków jest „bardzo, bardzo łatwy”, a Anglia daje mu wszystko – darmowe pieniądze i darmowe mieszkanie. Jeżeli jednak nie uda mu się uzbierać odpowiedniej sumy – tłumaczy – zacznie kraść.
Dla Rumuna to nie pierwszy pobyt w UK. Przyjechał tutaj jeszcze przed zniesieniem granic dla obywateli Rumunii, ale wówczas został deportowany do ojczystego kraju.
UK w ostatnich latach stało się niezwykle atrakcyjne wśród rumuńskich Cyganów, a w ostatniej dekadzie na Wyspy przyjechało ich 200 tysięcy. Powodem jest ostracyzm w rodzinnych krajach, brak możliwości otrzymania pracy, a także łatwy dostęp do brytyjskich zasiłków.
wtorek, 15 lipca 2014 08:39
- 
 
 
  Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
- Wielka Brytania umorzy długi za energię setkom tysięcy osób na benefitac…
- DVLA wydaje pilne ostrzeżenie dla kierowców w Wielkiej Brytanii. Grozi i…
- 11 zmian finansowych i DWP w listopadzie 2025 roku w Wielkiej Brytanii, …
- Wielka Brytania: HMRC wstrzymało benefity dla 23,5 tys. rodzin przez błę…
- Wielka Brytania: łatwy sposób, by zyskać nawet 20 GBP zniżki na cotygodn…
- Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii mogą otrzymać nawet po 700 GBP ods…
- Bank Anglii wydaje ważne ostrzeżenie dla posiadaczy kredytów hipotecznyc…
 
  
 







