Wiadomości
Dłuższy okres przejściowy dla nowych państw UE
Wicepremier Wielkiej Brytanii, Nick Clegg, opowiedział się ostatnio za ograniczeniem napływu imigrantów z nowych państw członkowskich UE.Uważa on, że obecnie obowiązujący 7-letni okres przejściowy jest niewystarczający, ze względu na przepaść ekonomiczną między niektórymi krajami i powinien być dodatkowo wydłużony dla obywateli niektórych państw. Stwierdził również, że władze Wielkiej Brytanii powinny mieć prawo odmówić obcokrajowcom zezwolenia na pobyt, jeżeli do Zjednoczonego Królestwa przyjechałoby więcej cudzoziemców, niż jest to pożądane.
Obecnie status kandydatów do członkostwa w UE mają Albania, Islandia, Czarnogóra, Serbia i Turcja. Nowy przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zapewniał niedawno, że w okresie najbliższych pięciu lat państwa te nie staną się członkami UE.
Data utworzenia: środa, 06 sierpnia 2014 14:51
-
Ostatnia aktualizacja: środa, 06 sierpnia 2014 13:52
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Apel w sprawie nielegalnych śmieci pozostawionych niedaleko centrum Walsall | Czytaj następny artykuł: Policja zebrała ponad 130 sztuk broni |
Gorące Tematy

Ryanair uruchamia dwa nowe połączenia z Wielkiej Brytanii

DWP wypłaca dodatek do 778 GBP miesięcznie, niezależnie od dochodów

HMRC przejmuje pieniądze z kont bankowych. Samo ostrzeżenie przyniosło 1…

Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy. Nawet 500 GBP kary dla właścici…

Chaos na lotnisku. 150 pasażerów Ryanaira nie zdążyło na samolot do Wiel…

UK: Nadchodzi kolejna fala upałów. Termometry pokażą 32°C

Brytyjczycy zabrali głos w sprawie UE. Wyniki nowego badania mogą zaskoc…