Wiadomości
Kierowca autobusu, który nauczył się polskiego nominowany do nagrody
Kierowca, który nauczył się polskiego, by pomagać zagubionym podróżnym, ma spore szanse na otrzymanie prestiżowej nagrody.
47-letni Stephen Reed to kierowca autobusu Stagecoach X77 na trasie między Ayr a Glasgow. Mężczyzna opowiada, że postanowił nauczyć się języka polskiego, aby móc porozumieć się z Polskimi podróżnymi, którzy często nie mówią po angielsku. Miał wiele sytuacji, w których odbierał Polaków na przystanku przy lotnisku w Prestwick i nie był w stanie porozumieć się z nimi co do zapłaty za przejazd. Jak mówi, Polacy często chcą zapłacić za bilet £50 banknotem, a on nie miał możliwości, by wszystkim wydąć resztę. Dlatego postanowił nauczyć się podstawowych zwrotów po polsku. Reed opowiada, że bawi go reakcja podróżnych, którzy widzą czarnoskórego kierowcę w Szkocji mówiącego po polsku.
Właśnie dlatego kierowca został nominowany do nagrody Top National Bus Driver w ramach 2014 UK Bus Awards, których rozdanie odbędzie się w przyszłym miesiącu w Londynie.
Emma McNae, szefowa marketingu, mówi, że Stephen jest idealnym przykładem kierowcy, który jest skupiony na kliencie i który wie, jak istotne jest pierwsze wrażenie. Dzięki niemu podróżni mogą liczyć na ciepłe przywitanie.
piątek, 31 października 2014 10:18
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat dotyczący polskich p…
Brytyjski bank oferuje nawet 900 GBP za zmianę konta – czas jest ogranic…
Wielka Brytania zaostrza przepisy dla podróżnych z EU. Nawet 5000 GBP ka…
Trik za 1 GBP pozwala mieszkańcom Wielkiej Brytanii oszczędzić tysiące f…
Wielka Brytania: ogromne zmiany na granicach UE – od 12 października utr…
Nowy dodatek 200 GBP dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Sprawdź, kto moż…
Brytyjski rząd ujawnia zyski firm windykacyjnych za mandaty parkingowe. …