Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brytyjscy komornicy ruszą za granicę za studentami dłużnikami
Brytyjscy komornicy ruszą za granicę za studentami dłużnikami
Problem niespłaconych pożyczek studenckich staje się w Wielkiej Brytanii coraz większy i bardziej kosztowny. Władze postanowiły zatrudnić komorników, którzy wyśledzą dłużników przebywających za granicą i pomogą w odzyskaniu pieniędzy.

Według danych około 16 tys. Brytyjczyków i 7 tys. obywateli Unii Europejskiej, którzy nie spłacili zaciągniętego na naukę kredytu mieszka obecnie poza granicami UK. Student Loan Company (SLC) szacuje, że do 2044 roku będą winni 330 mld funtów.
W czwartek rząd odmówił wstrzymania się z działaniami dotyczącymi prac nad zmianami w systemie kredytów studenckich. Ogłosił natomiast wdrożenie pilotażowego programu pomagającego w odzyskaniu zaległych pieniędzy od osób unikających spłat. Ministrowie rozważają także przekazanie dodatkowych środków na rozszerzenie procesu ściągania długów.

Już w lipcu Commons’ Business, Innovation and Skills (BIS) ostrzegało, że w niedbałości i braku odpowiednich przepisów osiągnięto punkt krytyczny, a rządząca koalicja traci 45 pensów z każdego pożyczonego studentowi funta.
piątek, 07 listopada 2014 09:36
 Czytaj poprzedni artykuł:
Siedmiolatka zraniona podczas wycieczki po posterunku policji
  Czytaj następny artykuł:
Mordercy Polaka nie wyjdą wcześniej na wolność. Sąd odrzucił wniosek