Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Boxing Day to przeszłość, największe wyprzedaże będą we wtorek
Boxing Day to przeszłość, największe wyprzedaże będą we wtorek
Tradycyjne obchody Boxing Day w Wielkiej Brytanii mogą niedługo zaniknąć. Wszystko przez to, że sklepy coraz wcześniej rozpoczynają zimowe wyprzedaże.  Według danych najgorętszy okres zakupowy przypada w tym roku na wtorek przed Wigilią, w godzinach 13-14.

Eksperci zauważają, że z roku na rok coraz mniej Brytyjczyków decyduje się na robienie zakupów w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Pomiędzy 2011 a 2013 rokiem zanotowano czteroprocentowy spadek liczby klientów odwiedzających sklepy tego dnia - pisze Daily Mail.

Powodów takiego zjawiska jest kilka. Umniejszanie roli Boxing Day zaczęło się podczas kryzysu, gdy wiele osób zwlekało z zakupami  do czasu wyprzedaży. Aby przyspieszyć ten proces, właściciele sklepów zdecydowali obniżyć ceny jeszcze przed świętami i teraz co roku rywalizują o palmę pierwszeństwa w tej dziedzinie.
Duży wpływ ma także kopiowanie amerykańskich wzorców w postaci Black Friday, czy Cyber Monady, w rezultacie których 26 grudnia ludzie nie mają już tylu pieniędzy, ani potrzeby robienia zakupów.
poniedziałek, 22 grudnia 2014 11:16
 Czytaj poprzedni artykuł:
Angielskie Święto Bożego Narodzenia
  Czytaj następny artykuł:
Video: Potrącił dziewczynkę i uciekł