Wiadomości
Przez 4 lata Scotland Yard wydał 25 mln funtów na tłumaczy dla zagranicznych przestępców
W ciągu czterech lat Scotland Yard wydał 25 mln funtów na tłumaczy dla 70 tys. zagranicznych przestępców.

Największa jednostka policji w Wielkiej Brytanii rocznie przeznaczała na ten cel średnio 6.3 mln funtów. Pieniądze były wydawane także na tłumaczy dla ofiar i świadków.
Krytycy tej sytuacji wskazują, że kwota ta wystarczyłaby na zatrudnienie i utrzymanie 286 dodatkowych policjantów. W całym kraju rachunek za tłumaczenia sięgnął 100 mln funtó -pisze Express.
Poseł do Parlamentu Europejskiego Gerard Batten uważa, że wszystkiemu jest winna polityka otwartych drzwi, która sprawiła, że do UK zjechało wielu europejskich przestępców. Koszty z nimi związane dałoby się obniżyć, gdyby można było ich odsyłać do swoich krajów. Batten mówi, że utrudniają to przepisy dotyczące swobody przepływu ludności.
W samym Londynie co piąty mieszkaniec nie jest Brytyjczykiem z urodzenia. Jest tam około 150 tys. Polaków, 115 tys. osób posługujących się językiem bengalskim, 55 tys. Somalijczyków i 40 tys. Rumunów.
środa, 18 marca 2015 07:34
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
DWP wypłaca dodatek 811 GBP miesięcznie, niezależnie od dochodów
Zmiana czasu na zimowy w Wielkiej Brytanii. Kiedy przestawiamy zegarki w…
Cięcia benefitów w Wielkiej Brytanii. Ucierpi ponad milion dzieci z prac…
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wezwani do przygotowania zestawów przetrwan…
Wielka Brytania. Kolejne samoloty deportacyjne odleciały puste – rządowy…
Przestoje w Jaguar Land Rover. Pracownicy zmuszeni do składania wniosków…
Ulgi podatkowe w Wielkiej Brytanii. Nawet 500 GBP zwrotu z HMRC dla wybr…