Wiadomości
Ashya King, którego rodzice porwali z brytyjskiego szpitala, na leczenie do Czech - wyzdrowiał!
Rodzice pięcioletniego, chorującego na raka mózgu chłopca, którzy zostali aresztowani za zabranie go z brytyjskiego szpitala i wywiezienie na zagraniczne leczenie, ogłosili, że ich dziecko wyzdrowiało.Ashya King przebywał w Southampton General Hospital. Jego rodzice – Brett i Naghmeh w sierpniu ubiegłego roku, wbrew zaleceniom tamtejszych lekarzy, zabrali go z placówki i wywieźli do Czech. Lekarze w Pradze powiedzieli im, że mogą leczyć ich syna skuteczniejszą, protonową terapią, która jest bardziej precyzyjna od tradycyjnej radioterapii, ale nie jest dostępna w ramach NHS.
Postępowanie rodziców sprawiło, że ścigała ich policja kilku krajów. W końcu zostali aresztowani. Jednak wczoraj 51-letni Brett powiedział gazecie „The Sun”, że ich syn dobrze reaguje na leczenie, a badania wskazują, że nie ma już guza. Jego zdaniem ta informacja usprawiedliwia wszystko, co do tej pory zrobili. Dodaje, że Ashya nie przeżyłby, gdyby pozostał w szpitalu w Southampton.
Data utworzenia: poniedziałek, 23 marca 2015 11:08
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Trzecia fala upałów w Wielkiej Brytanii. Tym razem problemem będzie nie …

Supermarkety w Wielkiej Brytanii pilnie proszą o zwrot produktów. „Nie j…

Wielka Brytania: Od 31 lipca zmieniają się przepisy dla właścicieli psów

Wielka Brytania: nawet 2672 GBP w lipcu. Cztery świadczenia z DWP i HMRC

Tragedia w Wolverhampton. Mężczyzna śmiertelnie ugodzony nożem na parkin…

Ryanair wprowadza ułatwienie na 3 lotniskach w Wielkiej Brytanii

Niektóre szkoły w UK zmieniają jutro godziny otwarcia. Rodzice muszą spr…