Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Nauczyciele chcą, by pracujący rodzice mogli zabierać dzieci na wakacje w trakcie semestru
Nauczyciele chcą, by pracujący rodzice mogli zabierać dzieci na wakacje w trakcie semestru
National Union of Teachers (NUT) uważa, że pracujący rodzice powinni mieć prawo do zabrania swoich dzieci na wakacje w trakcie roku szkolnego bez ryzyka otrzymania kary.

Związek zawodowy wstawił się za rodzinami, których dochody nie są na tyle duże, by mogły sobie pozwolić na kupno drogich wycieczek w trakcie regularnych wakacji. Zwłaszcza, że wtedy biura podróży windują ceny. NUT wskazuje, że nie może być tak, że wakacje są tylko przywilejem klasy średniej. Takie wyjazdy dostarczają dzieciom różnych pozytywnych doświadczeń i przynoszą wiele korzyści samej rodzinie.

W dokumencie wydanym przez związek zawarty jest także apel do rządu, by zajął się biurami podróży i ich praktyką podwyższania cen.

Zgodnie z nowymi przepisami wprowadzonymi we wrześniu 2013 roku, dyrektorzy szkół mogą zezwolić na nieobecność dziecka w szkole w trakcie semestru tylko ze względu na wyjątkowe okoliczności. Jeśli rodzice się nie dostosują, muszą zapłacić 60 funtów kary. W rezultacie liczba takich kar drastycznie wzrosła.
czwartek, 26 marca 2015 07:05
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Szkoci są najbardziej przyjaznymi mieszkańcami Wielkiej Brytanii
  Czytaj następny artykuł:
Przed katastrofą jeden z pilotów wyszedł z kabiny