Wiadomości
Grupa pijących alkohol Polaków utrapieniem mieszkańców Shirebrook
Grupa mężczyzn, którą stanowią głównie Polacy zatrudnieni w pobliskim magazynie Sports Direct jest utrapieniem dla mieszkańców miejscowości. Codziennie przesiadują na murkach, ławkach i pod drzewami pozostawiając po sobie puste butelki i puszki po alkoholu, a także zachowując się nieprzyzwoicie – jeden z nich był widziany, jak publicznie oddawał mocz.
Po ciągłym otrzymywaniu skarg od mieszkańców, urzędnicy z Bolshover District Council stwierdzili, że za taki stan rzeczy można winić różnice kulturowe i postanowili zatrudnić wielojęzycznego pracownika, który ma rozmawiać z obywatelami krajów Europy Środkowo-Wschodniej zamieszkującymi Shirebrook i przypominać im o właściwym zachowaniu.
Do centrum wysłani zostaną także policjanci w cywilu działający w ramach Direct Public Policing Order (DPPO), którzy będą konfiskować alkohol oraz wydawać zakazy powrotu w to miejsce - pisze Daily Mail.
Pracujący w pobliżu rzeźnik David Straw mówi, że grupa odstrasza wiele osób od przychodzenia do centrum miasta, a sytuacja pogarsza się coraz bardziej. Jeden z mężczyzn spędza noce pod pobliskim bankiem. Jego zdaniem picie na świeżym powietrzu jest częścią polskiej i litewskiej kultury i cieszy się, że urzędnicy podjęli decyzję, by wyeliminować ten problem.
Data utworzenia: czwartek, 04 czerwca 2015 07:14
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania: Council Tax i Stamp Duty do likwidacji? Nowy podatek od…

Brytyjski bank zniknie z ulic po 173 latach. Lloyds wygasza znaną markę

„Nie ma takiego kraju”. Polska rodzina nie wpuszczona do samolotu w UK. …

Wielką Brytanię czeka 10-dniowa fala upałów z temperaturami osiągającymi…

Wielka Brytania: miliony domów muszą zrobić to pilnie. Inaczej zapłacą w…

Wielka Brytania: linie lotnicze chcą zawieszenia nowych kontroli UE. Sam…

Ryanair zlikwiduje kolejne opłaty? Sąd uznał 5 z nich za bezprawne