Wiadomości
Atak na hotele w Tunezji
Atak na dwa hotele w Susie, mieście położonym na wybrzeżu Tunezji. Według agencji Reutera na miejscu doszło do wymiany ognia. Zgodnie z najnowszymi informacjami ministerstwa spraw wewnętrznych nie żyje co najmniej 19 osób.
Napastnik strzelał do ludzi wypoczywających na plaży - podał brytyjski "Daily Express", powołując się na świadka ataku.
- Wszyscy w krzyku rzucili się do ucieczki - relacjonowała Rifkinds. - Słychać było, jakby ktoś strzelał z karabinu maszynowego, a zaraz potem - eksplozję - dodała.
Susa jest popularnym celem podróży turystów udających się do Tunezji, zwłaszcza brytyjskich.
To nie pierwszy atak terrorystów w Tunezji na miejsce uczęszczane przez turystów. 18 marca uzbrojeni w karabiny kałasznikowa dżihadyści zaatakowali będące jedną z największych atrakcji turystycznych Tunisu Muzeum Bardo. Zginęło 21 cudzoziemców i tunezyjski policjant.
Wśród zabitych byli m.in. turyści z Polski, Japonii, Francji i Włoch. Podczas operacji sił specjalnych zginęli też dwaj napastnicy.
Źródło:tvn24.pl
piątek, 26 czerwca 2015 13:27
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla osób z Settled Status. Nowe…
HMRC wprowadza ogromne zmiany w płatnościach. Nowe przepisy w Wielkiej B…
Nowe dane pokazują brutalną prawdę. Przeciętny mieszkaniec Wielkiej Bryt…
Rzadka moneta 50p sprzedana za prawie 250 GBP. Kolekcjoner zapłacił 495 …
Ceny zakupów w Wielkiej Brytanii mogą być nawet dwukrotnie wyższe przez …
Ambasada RP wydaje pilne ostrzeżenie dla Polaków w Wielkiej Brytanii
W Wielkiej Brytanii spadnie śnieg. Meteorolodzy przewidują nawet 10 cm b…