Wiadomości
Dożywocie dla Polaka z Nottinghamshire, który zamordował rodziców
29-letni Polak z Nottinghamshire, który zadźgał na śmierć swoich rodziców usłyszał wyrok dożywotniego więzienia.Kamil Dantes, który przeprowadził się do Wielkiej Brytanii w 1990 roku, zamordował Leszka i Małgorzatę Dantesów.
Podczas ataku, do którego doszło 21 kwietnia w Nottingham, Dantes zadał swojemu ojcu ponad 30 ciosów nożem, w tym dwa w głowę – ostrze przebiło czaszkę mężczyzny. Matka została dźgnięta ponad 40 razy. Jedno uderzenie było tak silne, że w jej głowie pozostał kawałek noża.
Zabójca sam wezwał policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze znaleźli ciała Polaków w sypialni. Podczas składania zeznań 29-latek wyznał oficerom, że jego rodzice chcieli go zmusić do popełnienia samobójstwa i musiał działać w samoobronie.
27 maja przed Nottingham Crown Court przyznał się do zbrodni, ale ze względu na jego zdrowie psychiczne, odpowiedzialność za popełnione czyny była ograniczona.
Wczoraj sąd wydał wyrok. Zaznaczono, że Dantes będzie musiał odsiedzieć co najmniej 17 lat i 354 dni. Zgodnie z artykułem 45 Mental Healt Act 1983 Polak został skierowany do szpitala.
Ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 27 lipca 2015 20:50
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Pięć osób z Burton oskarżonych o zamordowanie Polaka | Czytaj następny artykuł: "Angielski jest językiem obcym w Londynie" - uważa Brytyjski aktor |
Gorące Tematy

Anglia szykuje się na śnieg i –9°C. Met Office ostrzega osiem regionów

Wielka Brytania uruchamia kolejne dodatki do 200 GBP na koszty życia

EasyJet w ogniu krytyki. Brytyjski regulator uznał, że linia wprowadzała…

Rachunki za wodę w Wielkiej Brytanii pójdą w górę. Oto dokładne kwoty i …

Wielka Brytania przedłuża wsparcie na rachunki za energię. Miliony gospo…