Wiadomości
Obama ostrzega UK przed opuszczeniem Unii Europejskiej
Barack Obama ostrzegł Wielką Brytanię przed opuszczeniem Unii Europejskiej, gdyż jego zdaniem jeśli tak się stanie, kraj straci swoje wpływy.
Barack Obama ostrzegł Wielką Brytanię przed opuszczeniem Unii Europejskiej, gdyż jego zdaniem jeśli tak się stanie, kraj straci swoje wpływy.
Referendum dotyczące dalszego członkostwa w UE odbędzie się w 2017 roku. Zanim zostanie zorganizowane premier Cameron ma zamiar renegocjować warunki uczestnictwa w strukturach unijnych.
W wywiadzie udzielonym BBC amerykański prezydent powiedział, że chciałby mieć pewność, że UK zachowa swoją pozycję i wpływy. Jego zdaniem Wielka Brytania pozostająca w Unii, to gwarancja utrzymania stanu transatlantyckich relacji. Kraj ten jest też kluczową częścią powstałej po II wojnie światowej organizacji, dzięki której świat jest bezpieczniejszy i dobrze prosperujący.
piątek, 24 lipca 2015 09:56
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Bank Anglii wprowadza największe zmiany od 50 lat. Banknoty £5, £10, £20…
Wielka Brytania wprowadza ogromną zmianę w mundurkach szkolnych. Eksperc…
Duża sieć komórkowa w Wielkiej Brytanii przywraca darmowy roaming dla mi…
Brytyjski supermarket, który chciał pokonać Aldi, teraz najdroższy. Podw…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii tracą ponad 500 GBP na swoich kont…
Ryanair odwołuje 170 lotów. Linia lotnicza wydaje ostrzeżenie dla pasaże…
Wielka Brytania przygotowuje się na ogromną falę upałów w lipcu