Wiadomości
6 tys. imigrantów z Calais chce się dostać do UK zanim wejdą w życie nowe środki bezpieczeństwa
W ciągu najbliższych dwóch tygodni sześć tysięcy imigrantów koczujących w Calais będzie próbowało dostać się do Wielkiej Brytanii – ostrzega Express. Duże grupy osób pojawią się zarówno w porcie, jak i przy terminalach pociągu Eurostar.
Przestępcy zajmujący się szmuglowaniem ludzi rozpoczęli działania mające na celu przemycenie imigrantów do UK zanim za kilka tygodni w życie wejdą nowe środki bezpieczeństwa, w ramach, których ma powstać kolejne ogrodzenie, a do czuwania nad sytuacją w Calais planuje się wysłać setki dodatkowych policjantów.
W ostatnich tygodniach kierowcy ciężarówek zaobserwowali duży wzrost w liczbie pasażerów na gapę, którzy próbują dostać się do ich pojazdów. Ostrzega przed tym też organizacja zrzeszająca przewoźników Freight Transport Association (FTA). Wielu imigrantów jest zdesperowanych i w swoich staraniach, by dotrzeć na Wyspy ucieka się do agresywnych środków.
piątek, 23 października 2015 07:42
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Pilne ostrzeżenie dla Polaków z Wielkiej Brytanii planujących podróż do …
DWP wydaje pilne ostrzeżenie dla 24 milionów mieszkańców Wielkiej Brytan…
Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy. Klienci mogą otrzymać nawet 200…
Bank Anglii wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii —…
17 firm w Wielkiej Brytanii wprowadza czterodniowy tydzień pracy bez utr…
Pilne: Ewakuacja szkół w Birmingham w związku z zagrożeniem bombowym
Najtańsze stacje benzynowe w Wielkiej Brytanii ujawnione. Ceny paliw znó…