Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Firmy nie płacą za nadgodziny – tylko za zeszły rok są winne pracownikom 31.5 mld funtów!
Firmy nie płacą za nadgodziny – tylko za zeszły rok są winne pracownikom 31.5 mld funtów!
W 2015 roku ponad 5 mln pracowników nie otrzymało zapłaty za nadgodziny. Każdy z nich pracował średnio 7.7 godziny tygodniowo dłużej i do jego wypłaty powinno zostać doliczone 6 tys. funtów.

W sumie wszystkie niewypłacone nadgodziny warte są 31.5 mld funtów. Dane zebrane przez związek zawodowy TUC pokazują, że najczęściej wykorzystywani są pracownicy w wieku od 40 do 44 lat. Jeśli chodzi o podział na grupy zawodowe, to pierwsze miejsce zajęli nauczyciele – 11.9 niepłatnych nadgodzin tygodniowo, druga pozycja przypadła menadżerom w instytucjach finansowych – 11.2 nadgodzin, trzecia menadżerom produkcji – 10.3, a czwarta menadżerom zatrudnionym w służbie zdrowia i sektorze opieki – 9.9.

Z tego powodu TUC ogłosił, że piątek jest dniem Work Your Proper Hours. Oznacza to, że licząc od początku roku dopiero od dziś pracownik, który nie otrzymuje zapłaty za nadgodziny, zacząłby zarabiać.

Sekretarz generalna związku Frances O’Grady mówi, że zbyt wiele firm zgadza się na to, by dzień pracy był długi. Dlatego nawołuje wszystkich zatrudnionych, by świętowali Work Your Proper Hours Day, udali się na przerwę lunchową i wyszli do domów o właściwej godzinie.

Jednocześnie przewodnicząca nie chce, by Brytyjczycy zmienili się w naród, który ciągle patrzy na zegarki. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, w drodze wyjątku, pracownicy mogą zostać trochę dłużej, byle nie stało się to złym nawykiem. Z kolei przewodnicząca Chartered Management Institute Ann Francke mówi, że większość z nas czuje się dobrze z tym, że obecnie pracodawcy wymagają od nas, byśmy zostali po godzinach.

Liczba osób, które nie otrzymały zapłaty za nadgodziny w 2015 roku spadła nieznacznie w porównaniu do 2014. Jest natomiast wyższa niż na początku XXI wieku.
sobota, 27 lutego 2016 08:36
 Czytaj poprzedni artykuł:
Setki skazańców starało się o pracę w szkołach w Birmingham!
  Czytaj następny artykuł:
Co się stanie z imigrantami, gdy Wielka Brytania opuści Unię Europejską?