Wiadomości
Polacy zbierają podpisy pod wnioskiem obywatelskim o powstanie Konsulatu RP w Birmingham
W całym Midlands prowadzona jest zbiórka podpisów pod wnioskiem obywatelskim o powstanie Konsulatu RP w Birmingham, dla Polonii zamieszkałej w środkowej Anglii.
Organizatorem akcji jest Polish Association, podpisy zbierane są w polskich szkołach, parafiach oraz sklepach w wielu miastach Midlands: Birmingham, Coventry, Worcester, Kidderminster, Nottingham, Redditch, Telford itd.
Jak nas poinformował współorganizator akcji Albert Szmidt, na chwilę obecną jest zebrane około 5000 podpisów, jednak nie jest to zadowalająca suma, patrząc na ilość Polaków mieszkających w Birmingham i w Midlands wciąż brakuje przynajmniej drugie tyle.
Według organizatorów przedsięwzięcia, szanse na powstanie konsulatu w Birmingham są bardzo duże. Jednak na początku może to zaowocować zwiększoną liczbą dyżurów Konsulatu w Birmingham.
Do tej pory w Birmingham odbywały się jedynie dwa dyżury w roku i można było się na nich starać tylko o paszporty dla dzieci. Zazwyczaj kilka godzin po tym jak na łamach bham.pl został dodany artykuł o aktualnym dyżurze, listy zostały zamykane.
Obecnie wszyscy dorośli mogą umówić się na wizytę w konsulacie w Londynie lub Manchesterze. W systemie rezerwacji spotkań w sprawach paszportowych, na wizytę w Manchester jest brak terminów do dnia 2016-06-10. Na spotkanie w Londynie brak terminów do dnia 2016-06-01. W sprawach paszportów dla dzieci poniżej 12 roku życia system rezerwacji pokazuje Brak terminów do dnia 2016-04-12.
16 maja organizatorzy całej akcji wybierają się z podpisami do MSZ, do Pałacu Prezydenckiego oraz do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów a także do Sejmu RP. Całą akcję na odległość asekuruje w Warszawie poseł Małgorzata Wypych z Komisji ds Łączności z Polakami za Granicą
Więcej na temat akcji znajdziecie na stronie Polish Association na Facebook dostępnej pod linkiem
https://www.facebook.com/TakdlaKonsulatuRPwBirmingham
czwartek, 31 marca 2016 13:31
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza nowe zasady dla osób z pre-settled status. Now…
Anglia wprowadza zakaz używania węży ogrodowych w większości regionów — …
Wielka Brytania wprowadza zmiany w wypłatach świadczeń w sierpniu
Wielka Brytania dopłaci 3 750 GBP do zakupu elektrycznego samochodu
Koniec z ograniczeniem do 100 ml płynów w bagażu podręcznym w Wielkiej B…
Dwóch mężczyzn, którzy ścięli słynne drzewo w Wielkiej Brytanii, skazany…
Wizz Air wycofuje kilkadziesiąt tras z powodu upałów niszczących samolot…