Wiadomości
Lot z Birmingham do Rzymu opóźniony, bo para Brytyjczyków sądziła, że w samolocie są terroryści

Odlatujący w niedzielę z Birmingham do Rzymu samolot linii Monarch miał półtoragodzinne opóźnienie, bo dwójka pasażerów sądziła, że podróżują z nimi terroryści.
Odlatujący w niedzielę z Birmingham do Rzymu samolot linii Monarch miał półtoragodzinne opóźnienie, bo dwójka pasażerów sądziła, że podróżują z nimi terroryści.Przedstawiciel przewoźnika potwierdził, że dwóch mężczyzn dobrowolnie opuściło pokład samolotu, bo inni pasażerowie bezpodstawnie stwierdzili, że wyglądają podejrzanie i posądzili ich o związki z terroryzmem - pisze Birmingham Mail.
Policja została wezwana, gdy para Brytyjczyków odmówiła wejścia na odlatujący o 17:30 samolot. Mieszkająca w Rzymie Amerykanka Marsha De Salvatore była świadkiem zdarzenia, które nazwała smutnym przykładem rasizmu. Kobieta opowiada, że Brytyjczycy stojący przed nią w kolejce byli wyraźnie zdenerwowani. Mężczyzna ciągle powtarzał swojej żonie, że nie wejdzie na pokład.
Pasażerowie zostali poinformowani przez pilota o zajściu z udziałem posądzonych o terroryzm mężczyzn. Powiadomiono ich też, że podróżni, którzy wysiedli polecą do stolicy Włoch dopiero następnego dnia.
Data utworzenia: środa, 18 maja 2016 14:00
-
Ostatnia aktualizacja: czwartek, 19 maja 2016 11:20
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: 16-letnia Polka znaleziona martwa w szkole w Kornwalii | Czytaj następny artykuł: Pająki w bananach z Tesco - klientowi zaoferowano 1 funta rekompensaty |
Gorące Tematy

Najbiedniejsze miasta w Anglii. Birmingham awansowało na 2. miejsce

Wielka Brytania rozda darmowe domowe baterie. Rachunki za prąd mogą spaś…

Ryanair, easyJet, Jet2 i TUI. Najnowsze zasady bagażu podręcznego

Loty Ryanair i Wizz Air z lotniska w Wielkiej Brytanii zagrożone

easyJet uruchamia trzy nowe trasy z Wielkiej Brytanii

Brytyjski bank rozdaje 225 GBP za zmianę konta. Zostało już tylko kilka …

15-latek postrzelony w parku w Birmingham. Policja zwiększa liczbę patro…